Zlín? Pro mě jasná volba, říká ke svému příchodu obránce David Škůrek
Rodák z moravského Šternberku spojil svůj dosavadní hokejový život s Olomoucí. Tradiční hanácký klub mu byl domovem celkem čtrnáct seniorských sezón, povětšinou extraligových. Z bíločervené kabiny se jen občasně vydal na střídavé starty napříč Moravou. Pravoruký obr ve Zlíně jistě naváže na svou pověst odolného obránce s bezmála dvoumetrovou výškou. O svém příchodu mezi Berany promluvil bek David ŠKŮREK!
Dvaatřicetiletý obránce působil v Olomouci už jako dorostenec a junior, svého debutu v A-týmu se dočkal v sezóně 2012/2013, ještě když klub působil v první lize. Od té doby jen epizodně hrál za Valašské Meziříčí, Havlíčkův Brod, Havířov nebo Třebíč. V roce 2014 se Olomouc dostala do extraligy a Škůrek tak poprvé okusil elitní český hokej. Odchod z Hané byl jistě o to těžší. „Je to pro mě určitě velká změna, všechny celoživotní stereotypy jsou pryč, musím začít od znova, poznat kabinu, vedení, zimák…určitě si budu chvíli zvykat, ale moc se na to těším,“ říká na úvod rozhovoru Škůrek.
Co stálo za změnou pracoviště? „Měl jsem už takové myšlenky na nový impuls…je to sice o ligu níž, ale neberu to jako krok zpět, protože věřím, že mě toto angažmá posune,“ přiznává robustní bek. S Olomoucí zažil vzestupy i pády, byl součástí kádru i v době, kdy „Mora“ bojovala o setrvání v soutěži skrze barážové boje, do těch loňských ale přímo nezasáhl.
Jaké bude setkání s mužstvem? „Spoustu kluků znám jako soupeře ještě z extraligy. A Čipáka a Kubu znám ještě z Olomouce. Je to samozřejmě příjemnější, když člověk od začátku někoho zná, ale nerozhodoval jsem se podle toho,“ prozrazuje Škůrek a zmiňuje jména dvou dalších čerstvých akvizic – útočníků Radka Čípa a Jakuba Doktora, oba mají ve své kariéře i olomouckou stopu.
Jak vznikl plán přestupu z Olomouce do Baťova města? „Když jsem si dával dohromady všechna pro, Zlín byl pro mě jasná volba. Měl jsem s panem Balaštíkem pár rozhovorů během jara. Už věděl, že bude sportovní manažer, tak se se mnou oťukával, zjišťoval, zda by z mé strany byl vůbec zájem. Nechal jsem si to chvíli projít hlavou, ale pak už to bylo rychlé,“ usmívá se Škůrek.
S jakou se bude do hlavního města Hané nový zlínský bek vracet? „Loučení bylo dost emotivní a stále je to dost čerstvé…jsem tam pořád doma, takové loučení je vždycky těžké. Ale se všemi jsem si tam na závěr podal ruce a budeme se dál vídat, takže to neberu jako nějakou katastrofu. Teď se můžu těšit na novou výzvu,“ komentuje dění posledních týdnů Škůrek.
Roky strávil v elitní soutěži, první ligu poznával v dřívějších letech, naposledy v ní působil po kratičký čas v ročníku 2019/2020, dvakrát oblékl dres Horácké Slavie. Jaký vztah má k MAXA lize nyní? „Sledoval jsem ligu už od doby, co Zlín spadl. Přál jsem Beranům co nejrychlejší postup zpět, zápasy proti nim mě vždycky bavily, byly emotivní…i teď na konci sezóny jsem jim to moc přál, škoda, že to nevyšlo. Měli dlouhé play-off a klobouk dolů za to, jak se zmátořili a udělali nakonec výbornou sezónu,“ přiznává Škůrek a přidává pochvalu na účet Beranů.
Jak se těší na následující letní, takzvanou suchou, přípravu? „Určitě jsem spíš silový typ, dřív jsem letní přípravy neměl rád, ale teď už mě to celkem baví, člověk k tomu najde postupně vztah. Celkově se moc těším na to nové prostředí, takže i na ten nástup na led, během toho se dobře poznává. Plány na volné dny ještě nemám, o to víc se můžu těšit na přípravu,“ říká Škůrek.
Vzkaz pro fanoušky od nového člena beraní rodiny? „Těším se na bouřlivou atmosféru, výborné zápasy, hlavně ty vítězné doma a na následné oslavy. Doufám, že budou fanoušci i letos chodit v co nejvyšším počtu,“ říká v závěru rozhovoru nový obránce RI OKNA Berani Zlín David Škůrek.