čtvrtek 16. listopadu 2023 | Adam Čuba

Preview: Druhé derby je tady! Na vlastním ledě přivítáme Vsetín

Státní svátek bude tentokrát zasvěcen tomu nejlepšímu prvoligovému hokeji! Doma v Trinity Bank Aréně totiž vyzveme rivala největšího – VHK Vsetín. Repríza loňského finále začíná tradičně v 17:30, těšit se můžete i na bohatý doprovodný program. Partnerem zítřejšího hokejového odpoledne je Kovárna Viva.

Do boje s Valachy už Berani nepůjdou pod taktovkou Miloše Říhy, mužstvo převzalo duo Jan Srdínko – Zdeněk Sedlák. Právě oni se tým pokusí připravit tak, abychom dokázali Vsetínu oplatit prohru ze začátku října, kdy náš výběr sice nehrál vůbec špatně, na Lapači ale prohrál 2:4. I Vsetín ale myslí na pomstu, v naší Trinity Bank Aréně se totiž objevil naposledy letos na jaře, kdy Berani právě na úkor největšího rivala slavili finálový triumf a postup do baráže.

„Všechno samozřejmě směřujme na derby, bude to svátek hokeje, zážitek pro hráče i fanoušky," říká nový hlavní trenér Srdínko, jenž vedl už dnešní trénink. „Mělo to nasazení, kluci chtěli a za mě to vypadalo dobře." Zmínit nezapomněl ani "svůj" Vsetín, proti kterému Berany povede do svého prvního zápasu! Kádr se od loňska obměnil, opět ale mají kvalitní manšaft. Včera se Sokolovem hráli velice dobře." Celý rozhovor s Janem Srdínkem naleznete ZDE.

Bohatý doprovodný program

Na zlínské fanoušky bude čekat také spousta zábavy mimo led. Tak třeba: Těšit se můžete na třetí sadu dresů, nový Magazín Beran, speciálními hosty bude legendární útok Štraub – Meluzín – Janků. Fanzóna bude otevřena už dvě hodiny před zápasem, tedy od 15:30. Veškeré informace naleznete ZDE. Partnerem utkání je Kovárna Viva.

Vsetín potvrzuje roli jednoho z ligových favoritů, v tabulce je druhý

Valaši se stejně jako loni drží na vrcholu prvoligové tabulky. Loni ukončil VHK základní část druhý, stejné umístění drží i nyní, ačkoli s trochu výraznějším rozdílem, Poruba totiž odskočila už na rozdíl deset bodů. To ale každopádně nemění vsetínské ambice, zelenožlutí by rádi udělali ještě krok výše a prokousali se až do baráže.

Forma z posledních zápasů rozhodně není špatná, nicméně ani nijak oslnivá. Za zmínku stojí předevší klopýtnutí s Pardubicemi B, prohra přišla i se suverénní Porubou nebo Litoměřicemi.

Valaši se mohou spolehnout především na vyrovnanost ve výkonech v prakticky všech sledovaných statistikách – ať už jde o góly vstřelené, obdržené, přesilovky nebo oslabení, Vsetín se drží nejhůře v elitní čtyřce v rámci ligového srovnání. O body se stará jedna z hvězd soutěže Erik Hrňa (9+10), jenž je v rámci produktivity sedmý.

Koho sledovat v dresu soupeře?


Pavel Kubiš, útočník (38)

Málokdo toho ve Zlíně odehrál tolik jako bývalý kapitán Beranů Pavel Kubiš. Ten i v součtu s mládežnickými léty strávil ve žlutomodré neuvěřitelných 23 sezon, sáhl si na extraligový i prvoligový titul, odehrál 797 extraligových utkání a dal 139 gólů, zařadil se tak mezi výjimečný seznam legend jako je Čajánek, Balaštík, Leška nebo Okál, fanoušci si jej zamilovali díky obětavému a zarputilému stylu. Před letošní sezonou ale přišlo loučení a Kubiš se rozhodl prodloužit si kariéru na Vsetíně. Nejprve musel doléčit zranění, nyní už je ale zpět a znovu střílí góly, v sedmi duelech dal zatím dva.

Statistiky týmů v aktuální sezóně

Berani Zlín Chance liga 2023/24 VHK ROBE Vsetín
6. místo (33 bodů) Umístění v tabulce 2. místo (43 bodů)
10 bodů Posledních 5 zápasů 9 bodů
13.79% (9. místo) Úspěšnost přesilovek 20.24% (4. místo)
80.23% (12. místo) Úspěšnost oslabení 89.33% (3. místo)
203 (4. místo) Bloky 148 (10. místo)
223 Trestné minuty 188
Jakub Šlahař - 15 bodů (8+7) Nejproduktivnější hráč Erik Hrňa - 19 bodů (9+10)
Aleksi Salonen - 9 bodů (1+8)Nejproduktivnější obránce Robin Staněk - 9 bodů (5+4)
Jakub Šlahař (8 branek)Nejlepší střelec Erik Hrňa (9 branek)
Denis Kindl
(10 asistencí)
Nejlepší nahrávač Luboš Rob (13 asistencí)
Marek Hrbas (+8)+/- Roman Půček (+7)
Marek Hrbas (25)
Bloky Tomáš Jandus (13)
Daniel Huf (91.76%) Úspěšnost zákroků Patrik Romančík (92.12%)