pátek 09. února 2024 | Adam Čuba

Dorost útočí na postup do play off. Jdeme zápas od zápasu, ale určitě chceme co nejvýš, říká kouč Lubomír Vosátko

Naši dorostenci za sebou mají povedené období, vyhráli pětkrát v řadě, v roce 2024 padli jen jedinkrát. Výrazně se tak přiblížili záchraně, naopak se drží na špici nadstavbové skupiny a reálně útočí na postup do play off. Na zlepšené výkony mladých Beranů jsme se v rozhovoru zeptali hlavního trenéra Lubomíra Vosátka.

Pane trenére, Vaši svěřenci nyní hrají ve velké pohodě. Jak si takové zlepšení oproti základní části vysvětlujete?

Kluci si uvědomují o co hrajeme, začali chápat nějaké věci, které jsme si nastavili. Na ledě si své povinnosti plní a díky tomu si myslím, že se posouváme tam, kde máme a kde chceme být.

Záchrana je nyní už hodně blízko, s 19 body jste v tabulce druzí. Díváte se stále pod sebe, nebo už se soustředíte na play off?

Samozřejmě se díváme i nahoru, i dolů. S klukama jsme si ale řekli, že jdeme zápas od zápasu, každé utkání je pro nás důležité. Tabulku se snažíme nevnímat, ale určitě chceme co nejvýš.

Byl pro tým velkou vzpruhou příchod klíčového obránce Tomáše Mikela, který celou sezonu nastupoval o kategorii výš v juniorce?

Tomáš nám určitě hodně pomohl, hokej je ale kolektivní sport, takže to není jen o něm. Kluci se teď zvedli, vyhráli jsme nějaké zápasy a to nám pomohlo i co se sebevědomí týče. Hraje se ti pak lépe, jsi uvolněný. Myslím, že všichni hráči mají svou zásluhu na tom, že se nám daří a že jsme tam kde jsme.

Zajímáte se nadále i o výkony deváté třídy, kterou jste v ještě v listopadu koučoval?

Sleduju to pořád, klukům fandím. Jsem rád, že se jim podařilo to, co jsme si řekli před sezonou, tedy postup do nadstavby. Plní si to i pod novými trenéry, mám z nich radost.

Sledujete i jednotlivé hráče pro využití v dorostu, ať už z B týmu nebo 9. třídy?

Ano, sledujeme je, bavíme se o tom s trenéry často. Máme tam hráče, kteří mají potenciál, jiní zase musí přidat. Je to na nich, jak se k tomu postaví. Když se budou zlepšovat a dávat tomu všechno, tak půjdou nahoru. Přechod z devítky do dorostu je těžký, ale každý rok někdo vyletí. Je to velký skok, ale věřím, že to kluci zvládnou.

*Dorostenci nyní drží v nadstavbové skupině "o účast v play off" druhé místo s 19 body, právě druhou příčku musejí pro postup do předkola udržet. Hrát se bude ještě 9 zápasů, ve hře je tedy 27 bodů.