pátek 17. května 2024 | Adam Čuba

Tomáše Mikela čeká prestižní angažmá na americké University of Massachusetts

Talentovaný zlínský odchovanec, obránce Tomáš Mikel se pro příští sezonu přesune do zámoří, v draftu do juniorské USHL si jej vybral celek Fargo Force, o pár dní později vzešlo najevo, že v budoucnu jej čeká angažmá v prestižní univerzitní lize NCAA, kde bude hájit barvy Univerzity of Massachusetts.

Tomáš Mikel patří k nejtalentovanějším zlínským mladíkům, v uplynulé sezoně zažil debut za A tým v Chance lize, jako lídr působil v juniorce i dorostu. Navíc se zařadil k pilířům reprezentační sedmnáctky, se kterou se účastnil všech mezinárodních turnajů, včetně prestižního WHC v Kanadě.

Nyní Tomáše čeká velký přesun do zámoří, následující sezonu stráví pravděpodobně v klubu Fargo Force z juniorské USHL, který jej draftoval. Následovat bude přesun do velmi prestižní NCAA, která nabízí mimo elitní hokejovou úroveň také špičkové vzdělání. Z prestižní soutěže už je navíc pouze krok k profesionálnímu sportu, hráči z NCAA se pravidelně umisťují vysoko na draftu do NHL a nejlepší z nich se objevují i na nejrůznějších mezinárodních akcích, ať už MS U20 nebo dospělé Mistrovství světa.

Na Univerzitě v Massachusetts momentálně působí i o dva roky starší Čech, brankář Michael Hrabal, kterého zlínský obránce v týmu doplní. Posledním borcem ze Zlína, který si univerzitní hokej vyzkoušel, byl shodou okolností také obránce - Lukáš Buchta, který zde následně strávil čtyři sezony, později mezi Berany okusil i extraligové angažmá a účastnil se třeba také tréninkového kempu české reprezentace. Podobnou cestu zvolil i Emilio Romig, rakouský útočník, který v mládežnických letech působil ve Zlíně a nyní je stabilním článkem rakouské reprezentace. Zmiňme ještě, že U MASS je v Americe skutečně skvělou hokejovou adresou, v roce 2021 tento celek dokonce triumfoval v celé NCAA.

Tomášovi k přesunu do zámoří gratulujeme a přejeme hodně štěstí!