pondělí 03. června 2024 | Redakce

Chceme se neustále zlepšovat, ve Zlíně je nejlepší zázemí, jaké jsem zažil, říká útočník Lukáš Válek

Narodil se a vyrůstal v severních Čechách, se kterými také strávil celou svou dosavadní hokejovou kariéru. Svůj domácí region devětadvacetiletý útočník Lukáš Válek poprvé opustil až nyní, když pro nadcházející sezónu podepsal smlouvu v Baťově Zlíně. O svých dojmech a očekáváních se nám nyní rozpovídal před naší kamerou.

Sympatický křídelník strávil uplynulou sezónu v extraligovém Litvínově, rozhodnutí vyzkoušet si první angažmá mimo hranice rodného regionu pak přišlo na jaře. "Rozhodoval jsem se mezi vícero týmy, nejvíce mě ale oslovila nabídka ze Zlína. Věřím, že jsou tu ty nejvyšší ambice, což mě strašně lákalo," usmívá se Válek.

Zlínské prostředí mu cizí není, v minulosti si tu coby soupeř zahrál v extralize i o patro níž. "Nejvíckrát jsem tu hrál asi s Litvínovem. Měli jsme takovou parádní sérii, že jsme odsud asi deset let neodvezli ani bod (smích). Všem soupeřům se tady hraje těžce a já doufám, že to bude naše výhoda a nikdo si odsud body odvážet nebude," přeje si.

Atmosféru v kabině si zatím chválí, během letní přípravy mají nově příchozí hráči možnost lépe poznat své nové parťáky. "Proti pár hráčům jsem hrál, ale nikoho jsem neznal osobně. Jsou to ale fajn kluci, myslím, že i nás nové mezi sebe vzali v pohodě, za což jsem rád," přikyvuje zanedlouho třicetiletý útočník.

A jaké byly jeho první dojmy z nového působiště? "První co mě překvapilo, bylo zázemí. To je fakt neuvěřitelné, v životě jsem nezažil lepší zázemí, než jaké máme tady ve Zlíně. Příprava je zatím taková ta klasická letní, prostě nepříjemná," říká Válek.

Do Zlína přitom stejně jako řada dalších hráčů přichází zejména díky vysokým ambicím místního klubu. "Moje osobní ambice, a doufám, že to tak má i celý tým, je, abychom se zlepšovali zápas od zápasu a aby naše výkony gradovaly. Zkrátka abychom hráli pořád lepší a lepší hokej a dotáhli to co nejdál. Je těžké teď mluvit o ambicích, protože v sezóně se pak tým dostane do různých fází, kdy je nahoře a pak třeba chvíli dole. Když přijde na pár zápasů nějaká krize, tak je vždycky nejdůležitější se z toho umět vyhrabat. Cílem tedy bude se zlepšovat, abychom na konci sezóny, kdy přijdou ty nejdůležitější části, byli stoprocentní," líčí odchovanec Litvínova.

Prvních pár týdnů ve Zlíně si zatím Válek užívá. "Je to pěkné město. Zatím jsem toho teda moc neprošel, jen párkrát jsme byli někde s klukama. Moc se mi tu ale líbí, všechno je krásné, čisté a upravené," pochvaluje si.

Zároveň se také těší až blíže pozná místní hokejové fanoušky. "Chtěl bych je poprosit, aby chodili na zápasy, my se jim za to budeme snažit dávat dobré výkony, výhry a atraktivní hokej. Doufám, že to bude bavit nás i je," uzavírá Lukáš Válek.