pátek 07. června 2024 | Redakce

Ve Zlíně mám všechno, co potřebuji, říká po návratu ze soustředění juniorů Lukáš Heš

Dvoudenní soustředění v rekreační oblasti Smraďavka u Buchlovic mají za sebou naši junioři, kteří se stejně jako hráči A-týmu poctivě připravují na start nadcházející sezóny. O tom, jak soustředění probíhalo, nám v rozhovoru vyprávěl útočník Lukáš Heš, který v uplynulých dnech ve Zlíně podepsal novou víceletou smlouvu. Nakousl také své ambice pro blížící se soutěžní ročník, v němž by rád opět nakoukl také do seniorského hokeje.

Zlínská juniorka pod vedením trenérů Juraje Juríka s Martinem Hamrlíkem strávila na Smraďavce část uplynulého týdne, ze Zlína do Buchlovských hor vydali na kolech. „Řekl bych, že soustředění bylo skvěle vymyšlené. První den nám sice moc nevyšlo počasí, ale s klukama jsme se s tím poprali a dojeli tam,“ líčí tahoun juniorského mužstva Lukáš Heš.

Na místě je pak během dvou dnů čekal bohatý program. „Dali jsme fotbálek v hale, večer jsme měli v plánu si opéct špekáčky, což ale kvůli počasí nevyšlo, takže jsme si je dali v restauraci. Pak jsme měli takové lehké teambuildingy na pokojích, povídali jsme si a podobně,“ popisuje starší z bratrů Hešových úvodní den soustředění.

Následně už se ale počasí umoudřilo a hráči si tak mohli užít i pobyt venku. „Druhý den jsme ráno vstávali na fotbal na hřiště, už normálně na trávu. Bylo hezké počasí, super tráva a myslím, že jsme odehráli vyrovnaný zápas. Nic lepšího jsme si nemohli přát,“ usmívá se devatenáctiletý forvard.

Význam soustředění však není jen ve fyzické přípravě, ale také ve změně prostředí a prostoru k utužení kolektivu. „Myslím, že moc pomůže, že strávíme ty dva dny spolu, zahrajeme si ten fotbal, trochu se sehrajeme a třeba i poznáme kdo je víc týmový a kdo naopak hraje víc na sebe,“ říká Heš.

Ten v uplynulých dnech zároveň s Berany podepsal nový víceletý kontrakt a potvrdil tak spojení své budoucnosti právě se zlínským klubem. „Určitě jsem spokojený. Mám tady všechno, je tu super tréninkové zázemí, restaurace, spoluhráči, trenéři… Nemám si na co stěžovat,“ pochvaluje si.

Nejlepší střelec předminulé sezóny juniorské extraligy během letní přípravy trénuje právě s nejstarším mládežnickým výběrem zlínské Akademie, před blížící se sezónou ale zároveň vzhlíží vzhůru. „Chtěl bych se probojovat do áčka a v nejlepším možném scénáři se stát i lídrem, ale to bude asi těžké. Určitě bych chtěl pomoct juniorce a pokud bych se probojoval do áčka, tak hrát výborně i tam,“ doufá nadějný útočník, který i v minulém ročníku po návratu ze zámoří sbíral za zlínskou juniorku bod na zápas.

I díky jeho příspěvku tak nakonec mladí Berani dokráčeli až do play-off, což by v novém ročníku rádi zopakovali. „Určitě bychom chtěli hrát co nejdéle a o ty nejvyšší pozice. Myslím, že šanci na to máme každý rok, záleží jen jak ji uchopíme a jak budeme makat,“ říká Lukáš Heš.

Heš zároveň není jediným mladíkem, který v Baťově městě podepsal novou smlouvu. O dalších z nich budeme informovat během následujícího týdne.