sobota 16. září 2023 | Redakce

Druhý zápas Beranům nevyšel, tři body bere Sokolov

Ani druhý zápas Beranů nakonec nepřinesl výhru. A naši borci přitom nezačali utkání v Sokolově špatně, nicméně domácí odskočili do rozdílového náskoku na konci druhé třetiny. Berani začali mohutně dotahovat, nicméně srážela je častá vyloučení a vyrovnat tak už nedokázali. Ve skvělé formě se ukazuje alespoň mladý útočník Martin Lang, jenž se trefil podruhé v řadě.

2. KOLO / sobota 16. 9. 2023 / 17:00
HC Baník Sokolov Sokolov - Berani Zlín Zlín
5:2
(1:1, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Kružík (Přikryl, D. Mikyska), 36. Osmík (Kverka, Tomeček), 40. Csamango (Vracovský), 55. Přikryl (Kružík), 59. Vrdlovec (Kružík, Přikryl) – 17. Suhrada (Werbik), 50. M. Lang (Süss, Šlahař). Rozhodčí: M. Petružálek – T. Zubzanda, Š. Belko – L. Sýkora. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 563. Střely na branku:21:21 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.

HC Baník Sokolov: Michajlov (Hamalčík) – M. Rohan (C), Tureček, Krajčík, D. Mikyska, Rulík, Klejna, Mlčák – Osmík, Kverka (A), Tomeček – Přikryl, Kružík, Vracovský – Vrdlovec, Csamango, V. Adamec – V. Polák I (A), Křemen, Bernovský.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas (A), Suhrada, Talafa, Čáp, Zbořil, M. Novotný – Süss, Kindl, Pospíšil – M. Lang, Vlach, Šlahař – Z. Sedlák, Werbik, Novák – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C) – Gago.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a soupeře jsme v podstatě nepouštěli do střeleckých pozic. Za Berany se naopak snažil prosadit Šlahař, v náznaku přečíslení se objevil Sadovikov a z mezikruží ostře pálil Denis Kindl.

Skóroval ale Sokolov… Stačilo devět vteřin oslabení, přišel křižný pas na Daniela Kružíka a ten z první překonal Daniela Hufa v naší bráně. V dalším průběhu třetiny se ale Huf už zaskočit nenechal, skvělý zákrok lapačkou vytasil proti Adamcovi, zvládl i Tomečkovo zakončení.

Ačkoli hra se spíše vyrovnala, přeci jen jsme se dočkali vyrovnávací trefy! Obránce Jiří Suhrada si sjel až před branku, kde pohotovou dorážkou srovnal na 1:1. Odskočit jsme mohli v přesilovce, kdy zleva pálil Kindl i Šlahař. Tentokrát bez úspěchu.

Druhá třetina byla v režii domácího Baníku. Berani se sice připomněli v úvodu díky šikovné střele Süsse, pak už ale moc šancí nevytvořili, a to ani při přesilovce. Sokolov nejprve hrozil při výpadech, ve kterých byl aktivní třeba Křemen, následně převzal aktivitu kompletně. Mělo to i gólový efekt. Ve 36. minutě trefil Martin Osmík přesně do růžku naší branky a o pár minut později propadla za Hufa teč Štěpána Csamanga.

Do třetí třetiny Berani vletěli a v honbě za vyrovnáním soupeře tlačili. Dobrou aktivitu naši hráči vykazovali i při vlastním oslabení, kdy z mezikruží pálil Mikuláš Zbořil. Při přesilovce pak přišlo vyrovnání, Martin Lang byl neústupný na brankovišti a dorazil puk do sítě – 3:2!

Ačkoli zlínští byli i nadále aktivní, srážela je častá vyloučení. Při jednom takovém přišel krutý direkt. Roman Přikryl si najel mezi dva beky a usměrnil kotouč do sítě. V závěru utkání stojí za zmínku snad jen ukázkový hit Zdeňka Čápa a také série zákroků Daniela Hufa, jenž dvěma famózními přesuny proti Tomečkovi udržel teoretické naděje na vyrovnání.

To už ale nenastalo, naopak zkušený Daniel Vrdlovec výhru Sokolova pojistil – 5:2. Na první výhru v sezoně tak nadále čekáme, další šanci dostaneme ve středu na ledě nováčka ze Znojma. Začíná se v 18:00.