sobota 23. září 2023 | Redakce

Konečně výhra! Berani porážejí Frýdek-Místek

Zlínští Berani na čtvrtý pokus dokázali v rámci Chance ligy konečně zvítězit, soubor Miloše Říhy byl v duelu s Frýdkem-Místkem jasně lepší po zásluze vyhrál poměrem 2:0! Téměř tři tisíce diváků sledovaly také žlutomodrý debut obránce Aleksiho Salonena, poprvé se na domácím ledě představil i Jesse Paukku. Výborný duel odehrál Jakub Šlahař, jenž se po dlouhém čekání gólově prosadil, čistým kontem se blýskl brankář Daniel Huf!

2:0
(0:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 22. Suhrada (Huhtela), 37. Šlahař (Čáp, Paukku). Rozhodčí: Koziol, Grygera - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2958. Střely na branku: 53:19. Průběh utkání: 0:0, 2:0.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas, Talafa, Čáp, M. Novotný, Zbořil, Suhrada, Salonen – Paukku, Werbik, Šlahař – Vlach, Kindl, M. Lang – Süss, Huhtela, Novák – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (C).

HC Frýdek-Místek: Mokry (Černý) – Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Homola – Cedzo, R. Veselý, Svačina – Doktor, Toman, Šuhaj – Hotěk, Haas, Ramik – Geidl, Hudeček, Matěj.

Berani do utkání vstoupili dobře, každopádně vyložené šance si zatím nevytvářeli. Do slibných pozic se v úvodu několikrát dostal obránce Talafa, nicméně domácí tlak se zužitkovat nepodařilo. Úspěch nepřinesla ani přesilovka 5 na 3, ve které domácí sice zavřeli Frýdek-Místek v pásmu, skórovat ale nakonec nedokázali

V závěru se Rysi trochu zvedli a také několikrát zahrozili, nejnebezpečnější byl nejspíše průnik ex-zlínského Radka Veselého. Berani se prezentovali také výbornou defenzivní prací, za vypíchnutí stojí především obětavé bloky Köhlera a Sedláčka.

V prostřední části hry naši borci ještě zvýšili aktivitu. Prosadili jsme se také gólově, už po minutě hry se do puku ukázkově opřel Jiří Suhrada a Berani šli do vedení. Následně jsme bez větších problémů ubránili přesilovou hru po vyloučení Zbořila a mohli se opět vrhnout do útoku. Martinu Langovi, který se zjevil v úniku ještě při kličce chybělo pár centimetrů, Jakub Šlahař už za velikého nadšení kotouč usměrnil přesně mezi tři tyče – 2:0.

Závěr třetiny patřil opět domácím, kteří ještě přidali, nebezpečné rány vyslal třeba Talafa nebo Suhrada.

Rysi se ve třetí třetině ještě pokusili zápas zdramatizovat a na Berany vletěli, z čehož nakonec vyplynula i hostující přesilovka. Ta sice byla nebezpečná, nicméně domácí obraně se úspěšně dařilo čistit prostor před Danielem Hufem. Následně čekala přesilová hra i naše barvy. Hned několikrát vyslal dělovku od modré Čáp, pálil i gólem povzbuzený Jakub Šlahař.

V dalším průběhu třetiny se do dobré pozice se z přečíslení dostal i Atte Huhtela, jenž ale nechal vyniknout lapačku brankáře Mokryho. Zřejmě poslední šanci na vyrovnání dostal Frýdek deset minut před koncem, kdy si v rychlém sledu zahrál dvě početní převahy. Když ale hráči v červených dresech neuspěli, začínalo být jasné, že Berani už vedení uhájí. Rysi to v závěru ještě zkusili bez gólmana, nicméně neuspěli.

Berani tedy po úmorném čekání zapisují první výhru nové sezony a se čtyřmi body se posouvají tabulkou vzhůru. Zápasy nyní pokračují v rychlém sledu, už v pondělí vyrážíme do Prostějova, do Trinity Bank Arény Luďka Čajky můžete přijít podpořit naše borce ve středu, kdy od 17:30 hostíme Kolín.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (Berani Zlín):V první třetině bylo vidět, že to máme v hlavách, spoustu situací jsme mohli vyřešit daleko lépe. Je neskutečné, že na dva góly potřebujeme takovou převahu. V životě jsem nezažil, že by po 2. třetině byly střely 44:10, ale to není důležité. Důležité jsou tři body a ty byly jednoznačně zasloužené, mužstvo si je odpracovalo. Sice tam byly fáze, ve kterých jsme byli nervóznější, ale tak to ve sportu chodí. Pro nás je to důležitý krok do dalších zápasů. Klukům musím poděkovat za bojovnost a nasazení.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek):Věděli jsme, že domácí jsou ve svízelné situaci, kterou budou chtít zlomit. To se potvrdilo, naběhli na nás, byli brusliví. Nicméně myslím si, že první třetina pro nás problém nebyla, tam jsme si poradili. Udělali jsme ale dva zbytečné fauly, čímž jsme naši aktivitu zastavili. My jsme si zápas zkazili ve druhé třetině, přestali jsme hrát, přestali jsme vyhrávat osobní souboje a Zlín šel do zaslouženého vedení. Ve třetí třetině jsme neměli co ztratit, trošku jsme otevřeli hru. Nehráli jsme špatně, ale nespadlo nám to. Domácí dobře bránili, bylo vidět, že chtějí vyhrát. Gratuluji jim k výhře.