pondělí 25. září 2023 | Redakce

Výborně! Kapitán Köhler zazářil v Prostějově hattrickem a Berani vítězí podruhé v řadě

Forma zlínských Beranů se postupně zvedá! Dnes jsme po výborném taktickém výkonu přemohli prostějovské Jestřáby 4:1 a pomalu stoupáme tabulkou. Výtečný zápas odchytal brankář Michal Kořének, jenž pustil za svá záda jedinou z 34 střel a dokázal, že může být pravou oporou svého týmu. Ve výborném světle se ukázal i Aleksi Salonen, jenž převzal mezi obránci stěžejní roli a navíc zapsal svůj první žlutomodrý gól. Zářil i kapitán Bedřich Köhler, jenž nasázel do prostějovské sítě hattrick!

5. KOLO / pondělí 25. 9. 2023 / 18:00
LHK Jestřábi Prostějov Prostějov - Berani Zlín Zlín
1:4
(0:1, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 47. Hanousek (Ostřížek, Z. Doležal) – 7. Köhler (Salonen, Sadovikov), 27. Novák (Huhtela, Süss), 32. Köhler (P. Sedláček, Hrbas), 59. Köhler (Gago). Rozhodčí: Skopal, Vrba – Mikšík, Kráľ. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 819. Střely na branku: 34:18. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Šidlík, Drtil, Poledna, Pěnčík, Forman, Krejčí – Z. Doležal, Ostřížek, V. Burian (A) – Fronk, Račuk, Illéš – Slanina, Hašek, Jiránek – Antoníček, Venkrbec (C), Maruna.

Berani Zlín: Kořének (Kowalczyk) – Salonen, Hrbas (A), Talafa, Čáp, Suhrada, Zbořil – Šlahař, Werbik, Paukku – Z. Sedlák, Kindl, Vlach – Novák, Huhtela, Süss – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A) – Gago.

V první třetině Berani určitě nebyli aktivnější, na brankáře Pavelku vyslali naprosté minimum střel. Spoléhali jsme se ale na pevnou defenzivu a jistého Michala Kořénka v bráně, což se také vyplatilo. Na začátku sedmé minuty se Aleksi Salonen dostal ke střele od modré čáry a kotouč zapadl až do sítě – 1:0. Velkou zásluhu na úvodní trefě mělo také duo Sadovikov – Köhler, oba urostlí útočníci totiž výborně clonili Jaroslavu Pavelkovi ve výhledu.

Z prostějovských šancí zmiňme alespoň střelu Illéše, několikrát pálil i Fronk. Beranům se každopádně dařilo i nadále úspěšně bránit vlastní brankoviště a soupeře k šancím nepouštěli. Směrem dopředu se připomněl alespoň Huhtela, jenž byl nakonec ve velké šanci faulován.

Druhá třetina byla opravdu výživnou pasáží hry, sudí nakonec rozdali hned 14 trestných minut. Zlínští v přesilovce neuspěli, ačkoli Salonen i Süss pálili nebezpečně. Gólu jsme se nakonec přeci jen dočkali, postaral se o něj důrazný Martin Novák, jenž dotlačil puk až do sítě.

V dalším průběhu periody zažili Berani krušné chvíle při několika oslabeních, za zmínku stojí obětavé bloky Paukku i Salonena. Jednou se v početní nevýhodně málem dostal do úniku právě Jesse Paukku, kotouč ale nakonec neudržel na holi. To hostující střídačku ale nemuselo mrzet, chvíli poté totiž Bedřich Köhler zapracoval před bránou a zvýšil na 3:0!

V závěru Jestřábi pořádně zatlačili, naráželi ale na výtečného Michala Kořénka, jenž mrštnými přesuny brankovištěm vychytal třeba Jiránka nebo Doležala.

Úvod třetí třetiny byl stejně divoký jako konec třetiny druhé a rozhodčí rozdali ještě další čtyři tresty. Ve 46. minutě vyslal parádní ránu od modré Tomáš Hanousek, jenž tak připravil Kořénka o čisté konto. V dalším průběhu závěrečné části hry ještě domácí zahrozili několikrát, nebezpečný byl z první Burian, elegantně to zkusil i Zdeněk Doležal. Za zlínské barvy zahrozil Pavel Sedláček, jenž se otočkou zbavil obránce, pak už ale nedokázal nebezpečně zakončit, chvíli poté za Pavelkou dokonce zazvonila tyč!

Jestřábi v závěru odvolali brankáře, a ještě se duel pokusili zdramatizovat, nicméně Bedřich Köhler naopak trefou do prázdné brány výhru pojistil.

Berani tak vítězí podruhé v řadě a se sedmi body se vyšvihli na sedmé místo. Nyní nás čeká jen krátký odpočinek, už ve středu totiž doma vyzveme v boji o další důležité body Kolín. Začíná se tradičně v 17:30.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (Berani Zlín):Byl to těžký zápas proti velice dobrému soupeři. Podali jsme perfektní týmový výkon, blokovali jsme střely, byli jsme obětaví, všichni kluci makali a výhru jsme si zasloužili. Do kabiny patří poděkování. Máme dva výborné brankaře, což také oba prokazují, Kořen (Michal Kořének) měl dnes v kritických okamžicích perfektní zákroky. Finové do naší hry vnesli profesionalitu, jejich blokování střel například, je naprosto učebnicové. Jinak bych ale nikoho nevyzdvihoval, hráli jsme hlavně týmově, přesně tak jak chceme hrát.