středa 11. října 2023 | Adam Čuba

Z Chrudimi vezeme dva vybojované body, Dynamo srazil v prodloužení Gago

Naši Berani mají za sebou velice těžký duel v Chrudimi, kde vyzvali pardubické béčko. Potvrdilo se to co už víme z loňské sezony, tedy že zápasy s Dynamem jsou náročné a těsné. I přes ne úplně ideální výkon se podařilo díky vyrovnání ve třetí třetině a trefě v prodloužení naštěstí vybojovat dva cenné body. Nejlepším zlínským hráčem byl zřejmě Daniel Huf, jenž nás podržel v klíčových okamžicích zápasu a zapsal 32 zákroků.

11. KOLO / středa 11. 10. 2023 / 18:00
HC Dynamo Pardubice "B" Pardubice "B" - Berani Zlín Zlín
1:2p
(0:0, 1:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Zeman (J. Mikyska, Tvrdík) – 46. Šlahař (Salonen, Paukku), 62. Gago (Novák, Zbořil). Rozhodčí: Kostourek, Micka – Roischel, Pěkný. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 372. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

HC Dynamo Pardubice "B": Vomáčka (Honzík) – Zdráhal, Chabada, Kubíček, Bukač, Voženílek, Tvrdík, Nedbal – Hrníčko, Rákos (A), Žálčík (A) – Urban, Pochobradský, Herčík – Kaplan, Kaut (C), Lichtag – Zeman, J. Mikyska, Rouha.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, Suhrada, Zbořil, Talafa – M. Lang, Werbik, Salmio – Paukku, Kindl, Šlahař – Pospíšil, Gago, Z. Sedlák – Novák, P. Sedláček (A), Köhler (C) – Süss.

První třetina byla vyrovnaným bojem. O něco lépe se jevili přeci jen Berani, ti na Vomáčku vyslali celkem 11 střel. V první dobré pozici byl obránce Talafa, hned po buly v útočném pásmu využil chyby soupeřových obránců střílející Šlahař. Dokonce dvakrát ujížděl do úniku Martin Lang, ani on ale na ve formě chytajícího pardubického brankáře zatím nevyzrál.

Z šancí Dynama zmiňme Žalčíkovu tyčku a nebezpečnou kombinaci při přesilovce, kterou Daniel Huf vyřešil mrštným rozklekem na brankové čáře.

Jedenáct vteřin před první sirénou dostaly možnost početní převahy také naše barvy, na pořádný přesilovkový tlak ale nebylo moc času. Ranou od modré to zkusil alespoň Čáp, zbytek výhody jsme si přenesli do druhé třetiny.

Prostřední pasáž se Beranům nepovedla. Nejprve jsme nedokázali zužitkovat přesilovku a ve 23. minutě navíc za Hufa zapadlo nenápadné nahození Tomáše Zemana – 1:0. Pardubice byly rázem na koni a nějaký čas diktovaly ráz utkání. V dobré pozici byl třeba Kaut, mladík Pochonbradský nebo dnes aktivní Žalčík.

Berani si sice vytvořili pár šancí, nicméně jejich výkon připomínal spíše křeč. Nejzajímavější šanci si vytvořil obránce Aleksi Salonen, jenž objel bránu a zakončoval. Tomáš Vomáčka byl ale zatím jistý a zvládl i další zlínské pokusy.

Do třetí třetiny vstoupili Berani v pozměněném složení. A to se nakonec vyplatilo! Nejprve tedy byl ve velké šanci před bránou Šlahař, následně se sám před Vomáčkou objevil Pospíšil, jenž ale trefil jen beton soupeřova brankáře. V přesilovce už to tam konečně padlo, ranou ze střední vzdálenosti se prosadil dnes velmi aktivní Jakub Šlahař – 1:1. Berani potřebovali na první gól rovných 30 střel.

Hned poté jsme se museli každopádně bránit a v oslabení Berany ještě čekaly krušné chvíle. Nejprve z pravé strany zakončoval Kaplan, z druhé strany to zkusil Kaut. V obou případech se výborně přesunul Daniel Huf. Nutno ale dodat, že žlutomodří měli také velký kus štěstí, v další příležitosti totiž před prázdnou bránou trefil puk Kindla, jindy Pochobrdský netrefil při přečíslení přihrávku.

V závěru si Berani ještě zahráli přesilovku, v nejlepší pozici byl střílející obránce Čáp, jenž ale trefil obětavě padajícího obránce.

Šlo se do prodloužení. V tom se po dvou minutách protáhl do pásma Novák a rázem vznikla situace 2 na 1. Puk šel na Michala Gaga a ten trefil naprosto přesně – 1:2!

Naši Berani tak vybojovali cenné dva body, a to i přes to, že dnešní výkon nebyl ideální. Nakonec vše dobře dopadlo a posouváme se na 18 bodů, což nám zajišťuje osmé místo. Střed tabulky je každopádně mimořádně našlapaný a na třetí Sokolov ztrácíme pouhé dva bodíky.

Ohlasy trenérů

Oldřich Horák (Berani Zlín): Myslím si, že jsme do zápasu nevstoupili špatně, měli jsme tam čtyři gólové příležitosti. Ty jsme měli zužitkovat. Ve druhé třetině jsme tam měli výpadek, nějakých 7-8 minut, pak jsme se z toho dostávali. Ve třetí části jsme využili přesilovku a výborně ubránili oslabení, v prodloužení jsme to pak strhli na naši stranu. Důležité je pro nás každé vítězství, teď potřebujeme nastartovat nějakou vítěznou sérii a udržet se ve vítězném rytmu.