sobota 14. října 2023 | Adam Čuba

Potřetí v řadě v prodloužení, tentokrát jen za bod. Obrat Přerova dokonal Březina

Vyrovnaný zápas se strhujícím závěrem jsme dnes mohli sledovat doma v Trinity Bank Aréně. Berani solidně rozehraný zápas nakonec v úplném závěru ztratili, v prodloužení pak rychle udeřil David Březina - 3:4. Výborný zápas korunovaný svým prvním zlínským gólem odehrál Mikko Salmio, premiérovou branku v sezoně vsítil i zkušený Tomáš Pospíšil.

12. KOLO / sobota 14. 10. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ZUBR Přerov Přerov
3:4p
(0:0, 2:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 30. Pospíšil (Süss, Werbik), 36. Salmio (Suhrada), 59. Kindl (Süss) – 24. Indrák (Březina), 59. Krisl (Pechanec), 60. Indrák (Zeleňák), 61. Březina (Pechanec, Zeleňák). Rozhodčí:Šudoma, Mejzlík – Vašíček, Peluha. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3413. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Hrbas (A), Salonen, Čáp, Suhrada, Zbořil, Talafa – M. Lang, Werbik, Salmio – Paukku, Kindl, Šlahař – Pospíšil, Gago, Süss – Novák, P. Sedláček (A), Köhler (C) – Vlach.

HC ZUBR Přerov: Lukeš (Postava) – R. Černý, Zeleňák, Chroboček, Krisl (C), J. Adámek, Kudělka (A), Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Jan Svoboda, Hejcman, Goiš – Mácha, Chludil, Tomi – Hradil, Ministr, Tarnoczy.

Berani odehráli dobrou třetinu, skórovat ale nedokázali. Na nějakou pořádnou šanci jsme si museli nějakou dobu počkat, poprvé to v ochozech zahučelo v 11. minutě, kdy se před bránou zjevil Kindl.

Několikrát se naším barvám taky podařilo zamknout Přerov v pásmu, jednou to ale právě Kindl přehnal s napadám a Berani museli do čtyř. V oslabení jsme si paradoxně vytvořili naši největší šanci, to když ujel Gago s Köhlerem do úniku.

Zubři si vytvořili jedinou pořádnou šanci, nenápadné nahození cinklo dokonce o tyčku. Z dalších zlínských příležitostí zmiňme ještě elegantní kličky Jana Süsse a dobrý přesilovkový tlak, ve kterém po Salonenově pasu pálil Lang i z druhé strany Šlahař.

Ve druhé třetině jsme se dočkali také nějakých gólů. Ten první vstřelili hosté. Po smolném odrazu se k dorážce před brankou dostal Daniel Indrák, jenž otevřel gólový účet zápasu. Netrvalo ale dlouho a dočkali jsme se vyrovnání! Süssova dělovka skončila těsně před brankovou čárou, pohotově jej ale do sítě doklepl Tomáš Pospíšil.

Pět minut před sirénou si puk na holi srovnal Mikko Salmio a parádní ranou vsítil svůj první žlutomodrý gól – 2:1. Berani po dvou trefách samozřejmě ožili a vytvořili si několik zajímavých šancí. Dobrou třetinu odehrál třeba Martin Lang.

Třetí třetina nabídla ještě solidní drama. V obrovské šanci se v úvodu objevil Chroboček, jenž ale minul úplně odkrytou bránu. Ve 43. minutě se nešťastně srazil Martin Lang, zápas pro něj po nárazu hlavou o led skončil.

Do několika šancí se dostal ve formě hrající Gago jenž pálil dvakrát, navíc se jednou dostával do úniku. Šanci si vypracoval i Pospíšil. Čtyři minuty před koncem šli Berani do čtyř. A i když Daniel Huf svůj celek výrazně podržel, dvě minuty před koncem se ale od modré trefil Jiří Krisl. Bylo vyrovnáno… To ale ještě nebylo ani z daleka všechno! V čase 58.40 z mezikruží vypálil Denis Kindl, kotouč byl jemně tečován a zaplul mezi betony Štěpána Lukeše – 3:2. Zdálo se, že je rozhodnuto.

Zubři ale odvolali brankáře a ještě naposledy zaútočili. Tři vteřiny před koncem se napřáhl obránce Zeleňák, kotouč ještě tečoval Daniel Indák a v posledním momentu bylo potřetí vyrovnáno.

V prodloužení to bylo rychlé. Po šestadvaceti vteřinách si na střed najel David Březina a parádní ranou vymetl horní růžek.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (hlavní trenér, Berani Zlín):Chtěli jsme uspět, chtěli jsme tři body. Nešli jsme do vedení, museli jsme otáčet, což bylo velmi těžké, soupeř je urputný. Nakonec jsme to zvládli, ale bohužel jsme nedali ten pojišťovací gól na 3:1, šance na to byly. A ten závěr... Prostě bychom to měli uhrát. Spokojení nejsme, i když jsme z posledních devíti zápasů nebodovali jen jednou. Chtěli jsme uspět, tři body jsme si zasloužili.