sobota 21. října 2023 | Adam Čuba

Skvělý finiš a cenný bod! Duel s vedoucí Porubou jsme dotáhli do nájezdů

Z Kravař si naši Berani odvezou cenný bod do chanceligové tabulky. Zápas s domácí Porubou se nevyvíjel úplně nejlépe, díky výtečnému finiši se ale podařilo v závěrečných dvou minutách vyrovnat z 2:0 na 2:2. V prodloužení mohly rozhodnout oba celky, šlo se ale do nájezdů. Ty Beranům dlouhodobě nejdou a i ve druhém vzájemném měření sil s RT TORAX byl nakonec šťastnější soupeř. Jediným úspěšným zlínským exekutorem byl Michael Keränen, jenž si troufl udělat parádní kličku. Zkušený Fin navíc skóroval i ze hry, právě jeho trefa zajistila našim barvám vyrovnání a jemu první zlínský gól.

14. KOLO / sobota 21. 10. 2023 / 17:00
HC RT TORAX Poruba 2011 Poruba - Berani Zlín Zlín
3:2sn
(1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0 - 3:2)
Branky a nahrávky:15. Vachovec (Gřeš, Gutwald), 33. O. Šedivý (Střondala), rozh. náj. O. Šedivý – 58. Süss (Gago), 60. Keränen (Salonen, Köhler). Rozhodčí: Ondráček, Mejzlík – Štofa, Dědek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 640. Střely na branku: 36:37. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

HC RT TORAX Poruba 2011: O. Bláha (Dolejš) – Doudera, A. Sedlák, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, A. Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Klímek – O. Šedivý, Krenželok, P. Mrázek.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Talafa, Čáp, Hrbas, Zbořil, M. Novotný, Suhrada – Keränen, Kindl, Šlahař – Novák, Werbik, Paukku – Pospíšil, Vlach, Süss – Köhler, Gago, P. Sedláček.

Poruba zápas začala hodně zostra, už první minutka byla pro Berany zatěžkávací zkouškou. První dobré střídání jsme zvládli po úspěšně ubráněné přesilovce soupeře, útočnou aktivitu zakončil ostrou ranou Salonen.

Z dalších možností zmiňme ještě Kindlovu individuální akci nebo dvojitý pokus Jakuba Šlahaře. Nakonec se ale z první trefy přeci jen radoval soupeř. V 15. minutě dostal nalito dobře nabruslený Michal Vachovec, jenž nikým nehlídán otevřel z mezikruží skóre – 1:0.

Odpověď mohla přijít rychle, hned v následujícím střídání, skrumáž v brankovišti se ale našim barvám nepodařila zužitkovat. V poslední minutě jsme mohli sledovat asi nejpohlednější zlínskou šanci, to když Salonen sebevědomě obkroužil bránu a nalil na ránu z první krajanovi Michaelu Keränenovi.

Ve druhé třetině se potvrdilo, že Poruba momentálně hraje ve velké pohodě, už na startu Berany zmáčkla, tlak pokračoval i v přesilovce. O to překvapivější byl únik Kindla, jenž ale šanci nevyužil, stejně jako se našim barvám nepodařilo využít přesilovou hru. Z hráčů soupeře vypíchneme Aarona Berishu, jenž odehrál velmi dobrý zápas a zjevil se v několika šancích. Jednou takovou byla nepříjemná teč, jindy rovnou pálil.

Za Zlín se snažil situaci zvrátit Šlahař, jenž několikrát využil své rychlosti, jednou střílel, jednou nahrával. Po těsném přechodu modré čáry zvýšili domácí v přesilovce vedení. Střondala našel nejproduktivnějšího borce svého týmu Ondřeje Šedivého a ten se nemýlil – 2:0. V dalším průběhu periody se značně přiostřilo, vyčníval především souboj Köhlera, jenž se pošťuchoval se Střondalou.

Dobrou třetinu odehrál i Michael Keränen, který dokáže pořádně zahrozit, na svůj moment ale stále čekal. Nejblíže byl v závěru periody z předbrankového prostoru.

Závěrečná pasáž hry ubíhala rychle. Ve slušné příležitosti se objevil Jesse Paukku, jenž dorážel z předbrankového prostoru. Na další větší šance jsme si museli nějakou dobu počkat, dobře ale od modré pálil třeba obránce Hrbas.

V závěrečných minutách to už nevypadalo nejlépe, místo tlaku si Berani naopak museli dávat pozor na občasné výpady, jako byl třeba ten Mrázkův. Následovalo odvolání Daniela Hufa. A vyplatilo se! Dvě minutky před koncem základní hrací doby se k puku po buly dostal Jan Süss, dloubl do něj a přehodil brankáře Blahu – 2:1. Drama bylo na světě.

Berani měli problémy usadit se v pásmu a Poruba párkrát nebyla daleko od trefení prázdné klece. V posledních vteřinkách se navíc podařilo zašlápnout puk v rohu. Osm vteřin před koncem ale přeci jen dostal nabito Salonen, ten ještě parádně předal Michaelu Keränenovi a ten do prázdné brány vyrovnal, a navíc vsítil svůj první žlutomodrý gól!

Šlo se do prodloužení. V tom odehrál dobré střídaní opět Keränen, v dobré palebné pozici byl i Kindl. V závěru bylo signalizováno zlínské vyloučení, domácí hráli 4 na 3 a žlutomodrý výběr drtivě zmáčkli. Berani se ale nedali, závěrečnou minutu s vypětím všech sil ustáli a dotáhli tak duel do nájezdů.

Ty jsou dlouhodobě naší slabou stránkou. Nejprve tedy Keränen parádně proměnil po pověstné Forsbergově kličce, dál už ale zlínští střelci mlčeli. Naopak RT TORAX proměnil tři ze čtyř nájezdů a zajistil si tak bodík navíc.

Berani tedy vedoucí Porubu oberou o velmi cenný bod. Nyní už je ale potřeba soustředit se na další zápasy, Chance liga totiž pokračuje v rychlém sledu. Už v pondělí vyzveme doma v Trinity Bank Aréně Sokolov, začíná se tradičně v 17:30.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (hlavní trenér, Berani Zlín):Já si myslím, že kromě začátku, kdy jsme byli nervózní, jsme se do toho dostali, kluci odmakali 65 minut, hráli naplno, nadoraz. I díky tomu se nám v power play podařilo dát ty dva góly, osud zápasu sice nešel v náš prospěch, ale za tu práci jsme vyrovnali zaslouženě. V prvním střídání prodloužení jsme měli dvě šance, tam jsme měli rozhodnout. Další příležitost už jsme neměli, závěr jsme bránili ve třech. Kluci padali po hlavě, ubojovali to. Bohužel víme, jak jsme na tom v nájezdech. Ale věřili jsme, že to prolomíme, že zvítězíme. Soupeř v nich ale byl efektivnější.