sobota 28. října 2023 | Adam Čuba

Proti Frýdku znovu s čistým kontem! Berani berou důležité tři body

Naši Berani ve Frýdku-Místku podali zodpovědný defenzivní výkon a přetrhli sérii čtyř proher v řadě! Zazářil především Daniel Huf, jenž chytil 32 střel a proti Rysům v letošní sezoně za 120 minut hry ještě neinkasoval. Gól dal z přesilovky parádní ranou nejproduktivnější Beran Jakub Šlahař, asistencí návrat do sestavy oslavil mladíček Stanislav Sadovikov.

17. KOLO / sobota 28. 10. 2023 / 17:00
HC Frýdek-Místek Frýdek-Místek - Berani Zlín Zlín
0:1
(0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Šlahař (Sadovikov). Rozhodčí: Kubičík, Vrba – Vašíček, Kráľ. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1054. Střely na branku: 32:16. Průběh utkání: 0:0, 0:1.

HC Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Š. Havránek, Haman (A), Výtisk (C), D. Kowalczyk, Urbanec (A), Hrachovský – Hotěk, Walega, Svačina – Doktor, Marosz, Ramik – Haas, Šuhaj, Z. Sedlák – Geidl, Macháček, R. Veselý – Matěj.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Hrbas (A), Zbořil, Suhrada, Čáp, M. Novotný, Talafa – Keränen, Kindl, Šlahař – Novák, Gago, Süss – Pospíšil, Werbik, Paukku – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).

Berani byli na začátku duelu lepším týmem, pomohla jim i přesilová hra z konce třetí minuty. Největší šanci měl na holi Gago, jenž orazítkoval tyč, za domácí se štiplavou ranou připomněl Marosz.

Když udělal při rozehrávce chybu Sedlák, otevřela se další příležitost před Michalem Gagem, domácí gólman Švančara se ale pohotově přesunul. Zmiňme ještě střelu Hoťka a Werbikovu dorážku, obě bez úspěchu.

Dobrou třetinu odehrál navrátilec do sestavy Stanislav Sadovikov, který se také dostal do jedné šance. Skórovat se konečně podařilo při druhé početní převaze. Nejprve tedy zkusil parádičku s hokejkou mezi nohama Keränen, pak už se ale ihned po buly dostal na puk Jakub Šlahař, jenž parádním zakončením vymetl horní růžek branky – 0:1.

Jestli se úvodní perioda povedla našim barvám, ta druhá patřila Frýdku. Toto tvrzení potvrzuje i statistika střel, ta totiž hlásí za prostřední část hry stav 16–3 pro domácí. Zmiňme nepříjemnou Doktorovu ránu z mezikruží, před bránou byli ex-zlínští Sedlák nebo Veselý. Ve velké šanci se zjevil ještě Oskar Haas, faulem jej zastavil Pospíšil. Při přesilovce přišla největší možnost Rysů, z kruhu pálil Polák Walenga, výtečně se ale přesunul Huf. Zlínská defenziva byla každopádně dobře zorganizována, další příležitosti se dařilo eliminovat.

Snad až v závěru přišel zajímavý tlak Beranů, na střelu to měl třeba Hrbas. Pochvalu zaslouží i útočník Michal Gago, jenž byl dnes velmi aktivní.

V závěrečné pasáži se obrázek hry příliš nezměnil, více ze hry měl přeci jen Frýdek. Nebezpečí přineslo pár střel z dálky, velmi dobře hrál zkušený Rostislav Marosz, jenž dokázal spoluhráče zásobovat krásnými pasy.

Ze zlínských šancí stojí za připomenutí rána kapitána Köhlera, jenž se prokousal do zakončení po vystihnutí rozehrávky, dobře zahrála i Werbikova formace s Pospíšilem a Paukkem. Ofenzivní výlet si udělal ještě obránce Suhrada, který najednou vytvořil přečíslení 2 na 1.

Berani přidali v ten pravý čas, zhruba pět minut před sirénou začali útočit a vteřiny rázem rychle ubíhaly. Po souboji veteránů navíc přišel trest, který na Výtiskovi vykoledoval opět Bedřich Köhler.

Závěr duelu jsme dohráli zkušeně a zodpovědně. Ještě jednou nám ale zatrnulo, to když dvacet vteřin před koncem centroval před Hufa Svačina.

Nic dalšího už se ale nestalo, a to znamená jediné! Berani především díky zodpovědnému defenzivnímu výkonu a jistému Danielu Hufovi poráží trápící se Frýdek-Místek, přetrhávají šňůru čtyř proher v řadě a zapisují velmi důležité tři body. Už v pondělí nás čeká další zápas Chance ligy, po letech na svém ledě přivítáme Znojmo. Začínáme tradičně v 17:30.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (hlavní trenér, Berani Zlín):Byl to velice těžký zápas, domácí museli vyhrát, my jsme museli vyhrát. Měli jsme v sezoně několik zápasů, které jsme do vítězného konce nedovedli, věděli jsme, že dnes musíme. Podle toho to taky vypadalo, byl to takový urputný hokej. V první třetině si myslím, že to neslo parametry, jaké bychom si představovali, naopak s druhou třetinou jsme vůbec spokojení nebyli. Třetí třetina pak byla velmi bojovná, dali jsme do toho hodně úsilí. Musím hráčům poděkovat za nasazení, za to, že jsme to urvali. Samozřejmě vyzdvihnu výkon Daniela Hufa, podržel nás v klíčových momentech druhé třetiny. Chci také poděkovat divákům, kteří nás podporovali a dovedli nás k těm kýženým třem bodům, které jsme tak strašně moc potřebovali.