sobota 04. listopadu 2023 | Adam Čuba

Čtvrtou výhru v řadě nakonec nepřidáme, Kolín bere těsné vítězství

Proti Kolínu naši Berani tentokrát bodovat nebudou. Kozli se dostali do vedení 2:0, to zodpovědným přístupem už nepustili a i přes tlak v závěru nám oplácejí domácí triumf 5:1. Radost zlínským fanouškům může udělat alespoň návrat Martina Langa do sestavy. Jediný gól žlutomodrého výběru vsítil Nicolas Werbik, jenž se rozehrává do velmi slušné formy.

19. KOLO / sobota 4. 11. 2023 / 17:00
SC Marimex Kolín Kolín - Berani Zlín Zlín
2:1
(1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Dlouhý (Skořepa), 25. D. Šedivý (Gajda) – 49. Werbik (Gago). Rozhodčí: Zubzanda, Mejzlík – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1074. Střely na branku: 25:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

SC Marimex Kolín: Soukup (Šatný) – Pinkas, Kolmann (A), Piegl, J. Šedivý, Hampl, Gaspar, Š. Němec – Chalupa, Koukal (C), Pajer – Pilař, Morong, Ouřada – Dlouhý, Skořepa (A), K. Lang – Síla, D. Šedivý, Gajda.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Suhrada, Salonen, Hrbas (A), Talafa, M. Novotný, Čáp – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Šlahař, Kindl, Süss – Novák, Werbik, Keränen – Salmio, Sadovikov, M. Lang.

Úvod zápasu se domácím Kozlům povedl, už po dvou minutách totiž Adam Dlouhý z ostrého úhlu zaskočil Daniela Hufa a precizně vymetl horní růžek branky.

V dobré pozici pak byl ještě obránce Piegl, proti jeho zakončení si ale Huf povyjel a zasáhl. Postupně se Beranům dařilo přebrat iniciativu a byli aktivnější, nicméně vyložené tutovky jsme se dlouho nedočkali. Zmiňme alespoň tlak v závěru, po kterém ostře pálil Zbořil, po krátkém průniku to nebezpečně zkoušel i Denis Kindl.

Druhá třetina byla pro náš výběr náročná. Už v úvodu sice dobře zakončoval Pavel Sedláček, jinak jsme ale naráželi na dobře zformovanou obranu Kolína. Kozli navíc hráli hned na začátku přesilou hru, v té Berany musel opět podržet brankář Daniel Huf. Ten se následně vyznamenal ještě proti Ouřadovi, zachránil i Koukalovo zakončení z přečíslení. Jednou ale přeci jen kapituloval, pohotovou dorážku proměnil v gól Daniel Šedivý – 0:2.

I Berani si vytvořili šance, v jedné byl Mikuláš Zbořil, jenž si sjel blíže k bráně a snažil se propálit skrumáž před sebou. Velmi zajímavě to zkoušel i Michal Gago, jeho pokus z úhlu pořádně vystrašil brankáře Soukupa.

Dostat se do pořádného tlaku nám ve třetí třetině komplikovala častá vyloučení. Právě v jednom z nic se ale podařilo potrestat obrovskou chybu soupeře při rozehrávce, Gago našel ve formě hrajícího Nicolase Werbika a ten propasíroval puk do sítě. Ve stejné přesilovce soupeře ještě zahrozil Süss, jenž svým průnikem vybojoval přesilovou hru pro změnu pro naše barvy. Zmiňme ještě několik ostrých ran z tlaku od Zbořila a Kindla, schytal je obránce Kolmann.

Obrovskou šanci rozhodnout měl při samostatném úniku zkušený Josef Skořepa, Huf ale jeho zakončení zpomalil a do bezpečí jej odklidil Süss.

Postupně se dařilo vyvinout tlak, před bránou byl třeba Michael Keränen, z mezikruží pálil uzdravený Lang. Kolín měl hned několik skvělých šancí trefit odkrytou zlínskou klec, nikdy ale neuspěl, například díky obětavému skoku Suhrady.

Poslední šance přišla šest vteřin před koncem. Kotouč byl v rohu, zdálo se, že je po zápase. Jenže Kolmann fauloval, přišlo přerušení a poslední buly před Soukupem. Zdeněk Čáp to sice ještě zkusil, už bylo ale pozdě. Kolín těsné vedení udržel a bere výhru 2:1.

Na řadě je nyní reprezentační přestávka, tu Berani stráví na průběžném osmém místě s jednobodovou ztrátou na šestý Prostějov. Další duel nás čeká doma, 13.11 vyzveme od 17:30 Slavii.

Ohlasy trenérů

Oldřich Horák (Berani Zlín): Hodnotí se to špatně. Nám dneska chyběl pohyb, přesnost přihrávek, osobní souboje. Defacto nám chybělo všechno... Posledních pět minut tam už něco bylo, ale na to se hokej hrát nedá. Zítra ještě potrénujeme, kluci si pak odpočinout a pokračovat budeme od půlky týdne.