středa 15. listopadu 2023 | Adam Čuba

Berani stáhli třígólové manko a berou bod! Třebíč rozhodla v prodloužení

V rámci 21. kola Chance ligy se střetli naši Berani s nepříjemnou Třebíčí. Domácí šli i díky dlouhé přesilovce 5 na 3 do vedení 3:0, nicméně Říhův výběr se nevzdal, během 30 minut srovnal a došel si alespoň pro bod! Do výborné formy se rozehrává Marek Hrbas (1+1), jenž k dalšímu dvoubodovému představení přidal i premiérový gól ve žlutomodrém dresu. Střeleckou pohodu potvrdil svou čtvrtou brankou další obránce Zdeněk Čáp, důležité srovnání zajistil pohotový Michael Keränen. Velmi jistý výkon podal Daniel Huf, jenž naskočil do druhé třetiny a za 40 minut neinkasoval, kapituloval až v prodloužení.

4:3p
(3:0, 0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Vodný (Michálek, Ferda), 19. Štebih (Bořuta, Dočekal), 20. Ferda (Psota, Štebih), 61. Malý (Štebih, Dočekal) – 23. Hrbas (Novák, Gago), 36. Čáp (M. Lang, Gago), 50. Keränen (Hrbas). Rozhodčí: Obadal, Čáp – Zídek, Polák. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1057. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Pakarinen) – Furch, Bořuta, Poizl, Štebih, Vodička, Baláž – Psota, Bittner (C), Dočekal (A) – Ferda (A), Michálek, Vodný – Frömel, Malý, Kučera – Michalčuk, Maty. Svoboda, Matě. Svoboda – L. Stehlík.

Berani Zlín: Kořének (21. Huf) – Suhrada, Zbořil, Salonen, Hrbas (A), M. Novotný, Čáp, Husa – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C) – Süss, Kindl, Šlahař – Keränen, Werbik, Novák – M. Lang, Gago, Paukku.

První třetina se Beranům nevydařila. Už po minutě si dokázal mezi obránce najet Michal Vodný, jenž překonal dnešní jedničku Michala Kořénka. Za Zlín sice po chybičce mohl zahrozit Keränen, z přečíslení to po Langově pasu zkoušel Gago. Gól ale nepadl, navíc za naším brankářem ještě jednou cinkla tyč.

Na konci 18. minuty dostali ve stejný okamžik trest Werbik s Novotným, jeden za hrubost, druhý za sekání. Výsledkem byla dlouhá dvouminutová přesilovka 5 na 3, kterou Horácká Slavie také bezezbytku využila. Nejprve se z dálky švihem prosadil obránce Miha Štěbih, Dočekal pak z tutové pozice trefil tyčku, jenomže 14 vteřin před koncem přeci jen upravil na 3:0 z předbrankového prostoru Radim Ferda.

Do druhé třetiny naskočil do brány Daniel Huf, jenž měl týmu dodat potřebný impuls. A možná právě tato změna Berany nastartovala! Už po dvou minutách hry se na modré napřáhl Marek Hrbas – 3:1. Zkušený bek nejen, že získal třetí bod ve dvou zápasech, tohle pro něj byl rovnou premiérový žlutomodrý gól!

Dobrou práci Berani odváděli při oslabení, aktivním přístupem navíc sami vybojovali trest a Zbořilovy čtyři minuty za vysokou hůl se tak výrazně zkrátily. Z šancí zmiňme Stanislava Sadovikova, jenž byl po nepovedené Husově střele úplně sám před Mičánem.

Ve 36. minutě už jsme byli na dostřel, až před bránu si sjel Zdeněk Čáp, jenž bezchybně využil Langovu pobídku. V úplném závěru mohl klid na domácí hole vrátit Ferda, jenž dvě vteřinky před koncem periody místo zakončení volil přihrávku před prázdnou klec. Mít Třebíč víc času možná by to zvládla, takhle ji ale zastavila siréna.

Domácí tak promrhali nadějný náskok a za 40 minut se do herní pohody už nevrátili. Naopak Berani převzali iniciativu a se skutečně jistým Hufem v zádech diktovali tempo hry.

I ve třetí třetině nehráli Berani špatně, opět ukázali i sebevědomí v oslabení. Deset minut před koncem přišlo zasloužené vyrovnání. Mičán zaváhal, Michael Keränen obkroužil bránu a zasunul kotouč do sítě!

Ačkoli byli žlutomodří znovu aktivnějším týmem, gól už nepadl, naopak přišlo ještě jedno oslabení, kterému musel náš tým čelit. Nejlépe pálil ostrostřelec Dočekal, jen do Hufa.

Šlo se do prodloužení. Tady to ale bylo bohužel rychlé, po Štěbihově akci byl volný před bránou Jakub Malý – 4:3.

Berani tedy prohrávají po prodloužení, berou ale bod, což je vzhledem k průběhu utkání solidní výkon, navíc nadále držíme šestou pozici. Po reprezentační pauze jsme tak s nulou ještě neodešli. Doufejme, že to samé budeme moci říct v pátek večer, kdy v derby vyzveme Vsetín. Startuje se tradičně v 17:30.

Ohlasy trenérů

Petr Leška (Berani Zlín): My jsme měli šílený vstup do utkání, prohrávali jsme z první střely na bránu. Pak jsme hru vyrovnali, jenomže v závěru kvůli velké nedisciplinovanosti hrajeme oslabení pět na tři, z čehož dostaneme dva góly... Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, tým musím pochválit, zabrali jsme, vyrovnali jsme hru. Žádná bouřka v kabině ale nebyla, kluci jsou dospělí, hrajeme profesionální hokej. Jen jsme je trošku pokárali,. Třetí třetina byla z našeho pohledu zase slabší, naštěstí se nám ale podařilo vyrovnat. Máme alespoň bod. Jak jsme ale utkání začali, tak jsme ho skončili, začne prodloužení a po patnácti vteřinách dostaneme gól. Je to na zamyšlení. Soupeři gratuluji k výhře.