pátek 17. listopadu 2023 | Adam Čuba

Berani před vyprodanou arénou přestříleli Vsetín a ovládli derby!

Dnešek nebyl jen svátkem státním, ale ve Zlíně také svátkem hokejovým! V elektrizující atmosféře vyprodané Trinity Bank Arény jsme se totiž střetli s rivalem ze Vsetína, kterého také po dramatickém průběhu poprvé v sezoně porážíme! Parádní premiéru tak zažilo nové trenérské duo Jan Srdínko - Zdeněk Sedlák, zmínit určitě musíme ještě dva góly Denise Kindla, skvělý návrat Jakuba Husy (0+2) do zlínské sestavy a premiérový gól v sezoně Stanislava Sadovikova, jenž se mimochodem brankově prosazuje výhradně proti Vsetínu!

22. KOLO / pátek 17. 11. 2023 / 17:30
Berani Zlín Zlín - VHK ROBE Vsetín Vsetín
5:4
(1:1, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 18. Kindl (Salonen), 31. Kindl (M. Novotný), 39. Sadovikov (Suhrada, Köhler), 44. Gago (Husa), 52. Novák (Süss, Husa) – 4. Hrňa (Dědek, Hořanský), 32. Š. Jenáček (Kern, Jandus), 45. A. Koláček (Š. Bláha), 46. Rob (Klhůfek). Rozhodčí: Petružálek, Mejzlík – Kokrment, Thuma. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Salonen, Hrbas (A), Čáp, Husa, Suhrada, M. Novotný, Zbořil – Paukku, Kindl, Šlahař – Keränen, Werbik, M. Lang – Gago, Süss, Novák – P. Sedláček (A), Sadovikov, Köhler (C).

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Staněk, Ďurkáč, Š. Jenáček, Smetana (A), Kojo, Larsen, Ondračka – Klhůfek, Jonák, Rob (A) – Hořanský, Dědek, Hrňa (C) – Š. Bláha, Kern, Jandus – A. Koláček, Kratochvil, Kubiš.

Hned od začátku se utkání hrálo ve vysokém tempu, což samozřejmě umocnila i výtečná atmosféra v naprosto zaplněné zlínské aréně.

Aktivnější byl pochopitelně domácí výběr, ten gólmana Žukova prověřil třináctkrát. V zajímavé šanci byl v úvodu Werbik, jenž mohl zamést puk do odkryté klece, dobře hrál i Keränen nebo rychlík Lang. Jako první ale udeřil Vsetín, ten skóroval ze své v podstatě první šance. Matyáše Dědka v úniku Huf ještě vychytal, Erik Hrňa ale dorážel z ostrého úhlu a na to už náš gólman nedosáhl.

Vyrovnáno bylo na konci 18. minuty. Berani aktivním přístupem vybojovali faul, v signalizované výhodě si před bránu najel Denis Kindl a trefil parádně vzdálenější růžek brány. Žlutomodří se vstřelenou brankou samozřejmě nabudili, nicméně do sirény už skórovat nedokázali. Nejblíže byl opět dobře nabruslený Martin Lang. Zmiňme také dobrou defenzivní práci obránců Husy s Novotným, jednu nebezpečnou ránu zablokoval obětavý Paukku.

Přesně v čase 23:00 se veškeré dění na moment zastavilo. Následoval potlesk vestoje pro tragicky zesnulého Romana Čechmánka, doprovázený sestřihem jeho nejslavnějších momentů na kostce. Oba nesmiřitelné fanouškovské tábory se na chvíli spojily a uctily legendu českého hokeje.

Pak už se mohlo pokračovat. První šance prostřední pasáže přišly v přesilovkách. V té zlínské byl blízko gólu z úhlu zakončující Michal Gago, na druhé straně Daniel Huf několika parádními přesuny zmařil šance Vsetína, pálili ostrostřelci Hrňa a Rob.

V polovině základní hrací doby Berani znovu udeřili. Od modré vypálil Martin Novotný, kotouč ještě tečoval Denis Kindl a poprvé v utkání jsme šli do vedení! Bohužel ne na dlouho…Už v následující minutě povedenou vsetínskou kombinaci zakončil obránce Šimon Jenáček. Ani stav 2:2 ale až do sirény nevydržel, v čase 38:40 se k dorážce dostal Stanislav Sadovikov, jenž parádně vymetl horní růžek Žukovovy brány.

Nouze nebyla ani o strkanice a potyčky, v akci jsme viděli Zdeňka Čápa, kapitána Köhlera a v závěru Aleksiho Salonena.

Třetí třetina nabídla ještě parádní hokejovou podívanou! Nejprve tedy Vsetín pořádně zahrozil při přesilovce, Berani, ale situaci ustáli a naopak sami díky parádní stahovačce Michala Gaga zvýšili na 4:2.

VHK to ale nezabalil. Velmi rychle snížil z levé strany Adam Koláček, prakticky okamžitě se o vyrovnání z bezprostřední blízkosti postaral Luboš Rob. Na stáhnutí dvoubrankového manka stačilo Vsetínu šestnáct vteřin…

To ovšem nebylo ani z daleka vše! Pochopitelně iniciativy se chopili hosté, Berani ale s vypětím všech sil drželi nerozhodný stav. Hrálo se tvrdě, bránění tak výběr pořádně bolelo, z ledu se těžce zvedal Süss, po bloku Gago a dokonce i Dan Huf, jenž zastavil v tutové pozici Hořanského, kontaktu se ale nevyhnul. Každopádně vyplatilo se, nějakých devět minut před koncem se totiž do pásma přiřítil Jan Süss, Martin Novák ještě dorazil jeho střelu a Berani tak šli do rozhodujícího vedení!

V závěru to byl ještě boj, náš výběr ale nepolevil a zarputilým výkonem už vyrovnání nedopustil. Letos poprvé jsme si tak poradili se Vsetínem, vyprodaná Trinity Bank Aréna viděla parádní hokej, navíc oslazený triumfem nad největším rivalem. Nyní naše Berany čeká krátká pauza, v pondělí se totiž nehraje a "až" ve středu zajíždíme na led Litoměřic, kde svedeme boj o další důležité body. Začíná se v 17:30.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (Berani Zlín): Byl to velice kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. Opravdu, dneska se hrál výborný hokej. I když jsme prohrávali, tak vstup do utkání jsme měli dobrý, první třetina byla možná naše nejlepší. Měli jsme výborný pohyb, hráli jsme na puku. Hra se pak srovnala, ve druhé třetině jsme šli do vedení a to i přes to, že třetina nebyla z naší strany tak dobrá. Udělali jsme pár malých chybiček, soupeř se dostával do šancí, Hufíno to ale naštěstí pochytal. Ve třetí třetině se bojovalo o každý kousek ledu, jsem rád, že to štěstí se přiklonilo na naši stranu.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Já si myslím, že sedm tisíc lidí dnes vidělo parádní utkání, bruslivé, bojovné. Za stavu 1:0 jsme měli několik pozic, ve kterých jsme měli odskočit do většího vedení, ten zápas by pak šel úplně jinou cestou. No ale nepodařilo se... I v dalších pasážích zápasu jsme měli víc šancí než na čtyři góly, produktivita nás trápí delší dobu a vidím to jako hlavní příčinu dnešní prohry.