pondělí 27. listopadu 2023 | Adam Čuba

Z Přerova nakonec vezeme jen bod, v nájezdech rozhodl Roman Vlach

Dva zápasy bez bodu dnes Berani sice utnuli, na výhru si však budeme muset ještě počkat. I přes střeleckou převahu jsme dnes totiž nevyzráli na Zubry z Přerova, ti nás podruhé v řadě porážejí za dva body. Zajímavostí je, že se z naší strany trefovali pouze obránci, konkrétně Mikuláš Zbořil (1+1) a Aleksi Salonen. Velkou roli hráli také hráči, kteří mají zkušenosti s působením v dresu soupeře. Za Zlín jde o odchovance Přerova Zbořila, za Zubry se dnes prosadili Darek Hejcman a v nájezdech Roman Vlach, tedy dva borci s bohatou žlutomodrou minulostí. Návrat do sestavy ohlásil zkušený Tomáš Pospíšil, ani jeho proměněný nájezd ale na vítězství tentokrát nestačil.

25. KOLO / pondělí 27. 11. 2023 / 18:00
HC ZUBR Přerov Přerov - Berani Zlín Zlín
3:2sn
(1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0 - 3:2)
Branky a nahrávky:19. Hejcman (Březina), 25. Tomi (T. Doležal, Vlach), rozh. náj. Vlach – 16. Zbořil (M. Lang, Salmio), 33. Salonen (Zbořil). Rozhodčí: Horák, Maršálek – Mikšík, Pěkný. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1382. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2.

HC ZUBR Přerov: Postava (Vojtek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Zeleňák, Krisl (C), Cubo, J. Adámek – T. Doležal (A), Pechanec, Březina – Mácha, Vlach, Tomi – Indrák, Hejcman, Tarnoczy – Ministr, Chludil, Dobša.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Novák, Süss, Paukku – Šlahař, Kindl, Pospíšil – M. Lang, Werbik, Salmio – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

Oba celky letos zatím razí spíše defenzivní pojetí hry, podle toho také vypadala první třetina. Za prvních zhruba 15 minut zmiňme dvě šance, po jedné na každé straně. Za Zubry hrozil dnes aktivní mladík Dobša, za Berany ujížděl do přečíslení Šlahař, jenž možná záměrně mířil na beton, aby vybídl navrátilce Tomáše Pospíšila na dorážku, což se ale nepodařilo. Přerov následně dostal příležitost zahrát si přesilovou hru, ty však nejsou jeho nejsilnější zbraní, to se také potvrdilo a náš výběr se tak ubránil v podstatě bez problémů.

Pak už začaly padat branky. O tu první se postaral přerovský odchovanec ve zlínských službách Mikuláš Zbořil efektivním nahozením od modré, pochválit musíme i clonu Bedřicha Köhlera. Vše vypadalo nadějně, zlínská hra se zlepšila, čekala nás přesilovka. Přišla ale studená sprcha… Ex-zlínský Darek Hejcman se natlačil před obránce a ranou na první tyč nějak překonal Daniela Hufa – 1:1.

Ačkoli na startu druhé třetiny jsme byli jasně aktivnější, přišel další smolný gól na bližší tyč, tentokrát překvapil Hufa Vojtěch Tomi. To samozřejmě nabudilo pro změnu soupeře, v tutovce byl třeba mladík Lukáš Chludil, mimochodem další zlínský odchovanec. Hru jsme následně opět překlopili na naši stranu, dvakrát byl blízko Werbik. Z následného tlaku jsme se přeci jen radovali, trefil se Aleksi Salonen. Tahle taktika se střelou od modré tedy Beranům dvakrát vyšla, díky tomu to naši obránci podobně zkusili ještě několikrát, třeba tvrdý Zdeněk Čáp.

Třetí třetina byla zpočátku spíše opatrná, ani jeden z týmů nechtěl chybovat. Postupem času ale hra nabírala na intenzitě, přidalo se i v soubojích, v tomto směru byli vidět Čáp nebo Paukku. Za domácí byl při chuti Tomi, vytáhnout se chtěl i dnes dobře se jevící Roman Vlach. Naši největší šanci měl na holi Lang, jenž důsledným přístupem obral o puk Zeleňáka a objevil se v krátkém úniku, v závěru se do zakončení tlačil i Kindl, několikrát se něco snažil vymyslet Süss. Šlo se ale do prodloužení.

To nenabídlo žádný přehršel šancí, oba týmy měly jednu, to ještě ne tutovou. Za Zlín šlo o pokus Jakuba Šlahaře, za Zubry o Tomiho střelu.

Nájezdy letos zkrátka nejsou naší silnou stránkou, potvrdilo se to i dnes… V první sérii byl blízko Martin Lang, kotouč snad i přešel brankovou čáru, pro kontakt s konstrukcí brány a gólmanem Postavou však nebyl gól uznán. Jediným úspěšným exekutorem v dresu s Beranem na hrudi byl Tomáš Pospíšil, jenž tak svůj návrat do sestavy oslavil přesným zásahem. Nestačilo to, Přerov vyhrál díky bankám Pechance a Romana Vlacha, jenž tak trochu symbolicky dnes rozhodl.

Zubři nás tedy za dva body porážejí i podruhé v sezoně. Berani berou alespoň bod, který však nestačí na udržení současné pozice v tabulce a přichází tedy pokles na 10. místo. Stále není nic ztraceno, bojujeme dál! Konkrétně už ve středu, to doma vyzveme Jihlavu. Začíná se tradičně v 17:30.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (Berani Zlín): Dnes jsme měli dobrý vstup do utkání, dali jsme první gól. Pak jsme trestuhodně o vedení přišli v naší přesilovce... Hra se přelévala, šance byly na obou stranách. Došlo až na nájezdy, v těch byl soupeř šťastnější, dal o gól víc. Nicméně dneska kluci předvedli bruslivý, bojovný výkon, hra se zlepšuje. Obě branky dali obránci, věříme, že až se zapojí útočníci, kteří budou důraznější v zakončení a efektivnější, tak budeme získávat i více bodů.