neděle 03. prosince 2023 | Adam Čuba

Berani se proti lídrovi tabulky neprosadili, prohráváme 0:2

Do Zlína v první adventní neděli dorazil silný soupeř - dominantní výběr první Poruby. Berani na soupeře nastoupili dobře, byli aktivnější, tvořili si šance, ovšem stále je trápí koncovka, tentokrát se bohužel nepodařilo skórovat ani jednou. Naopak Ostravané byli efektivnější, k výhře jim dnes stačily dvě branky a jistý výkon Daniela Dolejše.

27. KOLO / neděle 3. 12. 2023 / 14:30
Berani Zlín Zlín - HC RT TORAX Poruba 2011 Poruba
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Střondala (Šoustal, Tvrdoň), 28. Razgals (Střondala, Christov). Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Kleprlík, Mikšík. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2613. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 0:0, 0:2.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Novák, Süss, Paukku – Šlahař, Kindl, Pospíšil – M. Lang, Werbik, Salmio – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Voráček, Doudera, Klimíček, Lemcke, Hlaváč, Gutwald – Šoustal, Střondala (A), Tvrdoň – Vehovský, Berisha, Razgals – Christov, Vachovec (A), Klímek – O. Šedivý, Krenželok (C), P. Mrázek.

Berani do zápasu vstoupili opravdu slušně, hned v úvodu měl velkou šanci Šlahař, přicházely i další pokusy, celkem jsme za úvodní pasáž vypálili 14x. V páté minutě se do úniku prosmýkl Martin Lang, v největší šanci první třetiny ale neproměnil. A za pár okamžiků tak přišel trest, Vojtěch Střondala zůstal na středu zcela nehlídán a trefil za rozhozeného Daniela Hufa. Poruba tak ze své prakticky první šance šla do vedení – 0:1. O chvilku později zlínským fanouškům pořádně zatrnulo, obránci si totiž dávali před Hufem přednost a málem si srazili puk do vlastní sítě, naštěstí ale vše dobře dopadlo.

Do konce třetiny zažily oba týmy povedenou pasáž, jednou nás zatlačila Poruba, později jsme na ledě dominovali my. Šancí jsme si vytvořili několik, pálil Kindl, před bránou byl Köhler, zatím jsme ale recept na Daniela Dolejše nenašli.

To se bohužel nezměnilo ani ve druhé třetině. Berani byli aktivní, snažili se jít dopředu, hráli tři přesilové hry, včetně dvaceti vteřin 5 na 3. V zakončení jsme se ale i nadále trápili, Daniel Dolejš navíc hýří jistotou.

Porubě stačilo k výtečným oslabením přidat jednu přesilovou hru. Frenks Razgsls si hned v jejím úvodu poodstoupil před bránou a tečoval Střondalovu pobídku do sítě. Do třetí třetiny jsme tak bohužel šli s dvoubrankovým mankem…

A to už jsme ve třetí třetině nestáhli. Vše zkomplikovalo především vyloučení Aleksiho Salonena do konce utkání, Berani tak museli bránit dlouhou pětiminutovou přesilovku, kterou sice zvládli, nicméně už pomalu nezbýval čas ani síly. Domácí to každopádně ještě nezabalili, pár možností jsme si vytvořili, dvakrát pálil třeba Marek Hrbas. Závěr duelu už byl nervózní, Berani dvakrát usedli na trestnou lavici, a to jejich šance ukončilo definitivně.

Vedoucí celek tabulky tak ani napotřetí neskolíme, tentokrát to je doma dokonce bez vstřelené branky. Nyní se už ale musíme soustředit na další duely, sezona je totiž stále teprve v polovině. Bojovat tentokrát vyrážíme do Sokolova, kde se představíme ve středu. Duel s naším tabulkovým sousedem v přímém boji o šestku můžete sledovat od 18:00.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Sedlák (Berani Zlín): No hodnotí se mi to těžce... Do zápasu jsme vstoupili dobře, jedeme sami na bránu, ale nedáme gól. Z protiútoku vznikla nedobruslená akce. Nechci říct, že se na to hráči vykašlali, ale jako by se jim dozadu nechtělo a najednou dostáváme gól. Poruba si pak pomohla přesilovkou a my jsme se do toho už nedostali. Trápíme se střelecky, snažíme se to nějak zlepšit a nejde to. Takhle hrát nechceme. Z naší strany se nepodařil zopakovat výkon proti Vsetínu, kluci do toho šli, od té doby máme dva zápasy doma bez gólu. Třetí třetinu jsme stáhli na tři lajny, řekli jsme si, že jdeme do toho a pak jsme 12 minut na trestné... Lidem se nedivím, že jsou naštvaní. Hledáme východisko, bohužel na trhu teď prostě nejsou hráči, děláme ale maximum. Věřím, že tu zůstal vítězný duch z loňska, nakopneme se a půjdeme nahoru.