sobota 09. prosince 2023 | Adam Čuba

Ze Znojma si body neodvezeme, prohráváme 2:4

Druhý výjezd v řadě tentokrát našim Beranům nevyšel. Po povedeném utkání v Sokolově jsme se totiž nedokázali prosadit ve Znojmě, které především díky dvoubrankové druhé třetině a dvěma trefám v přesilovkách bere velmi cenný triumf 4:2. Berani se sice ještě dokázali ve třetí třetině dostat na dostřel, už ale nevyrovnali. Alespoň částečně spokojen může být Mikko Salmio, který skóroval po téměř dvou měsících, druhým úspěšným střelcem byl dnes Martin Lang.

29. KOLO / sobota 9. 12. 2023 / 17:30
HC Leram Orli Znojmo Znojmo - Berani Zlín Zlín
4:2
(1:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky:18. Beránek (Bartko, Zahradníček), 28. Jenyš (T. Svoboda), 31. Šťovíček (T. Svoboda, Jenyš), 53. T. Svoboda (Šťovíček, Bukač) – 19. Salmio (Novák), 52. M. Lang. Rozhodčí: Čáp, Maršálek – Štofa, Malý. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1461. Střely na branku: 43:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

HC Leram Orli Znojmo: Groh (Svánovský) – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, J. Jenáček, Tejnor (A), E. Mareš – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Berger, Matuš (A) – Sklenář, Hruška, L. Adámek – J. Sedláček, Čermák, Horváth.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Hrbas (A), Husa, M. Novotný, Čáp, Suhrada – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Keränen – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.

Znojmo, které dnes do utkání naskočilo ve speciální sadě dresů a také novou posilou, důrazným Davidem Štichem, bylo v 1. třetině o kousek aktivnější. Hra každopádně odsýpala velice rychle, první přerušení přišlo až po téměř šesti minutách, a to po slušném tlaku našeho týmu v útočném pásmu.

První velkou šanci si nicméně vytvořili domácí, z předbrankového prostoru zakončoval volný Šťovíček, podobně to zkoušel i Berger. První gól přišel v přesilovce, když na trestnou lavici usedl Jakub Šlahař. Berani se sice bránili dobře, pak si ale poodstoupil Petr Beránek, jenž se z kruhu nemýlil. Prakticky okamžitě bylo ale vyrovnáno, Mikko Salmio si najel na Novákovo nahození a šikovně jej usměrnil do sítě, díky čemuž se trefil podruhé v sezoně a zároveň po téměř než dvou měsících – 1:1.

Druhá třetina patřila Orlům. Vše ale mohlo být jinak, už v úvodní minutě se totiž po chybě soupeře v rozehrávce dostal před bránou osamocený Jakub Šlahař, jenž ale minul. Na druhé straně byl v dobré pozici Šťovíček, jenž z jízdy tečoval Jenyšovu pobídku, tentokrát ale ještě neuspěl.

Poté už Berani inkasovali, díky šťastnému odrazu od nohy našeho obránce dokázal Pavel Jenyš obhodit beton ležícího Daniela Hufa. Tentokrát se žlutomodrým nepodařilo rychle reagovat, naopak se museli i nadále bránit, jednou dokonce proti přesilovce 5 na 3. Daniel Huf sice několikrát ještě zachránil situaci, pak už ale Martin Šťovíček přesně trefil a zvýšil na 3:1.

Ve zbytku třetiny byli Berani o kus aktivnější, Znojmo naopak ztratilo tempo a jen se bránilo. Bohužel se zatím nedařilo vytvořit si tutové šance a do kabin jsme šli s dvoubrankovou ztrátou…

V první desetiminutovce třetí třetiny hráli naši Berani hned šest minut v přesilovce. Počerní výhoda nebyla vůbec špatná, několikrát jsme soupeře pořádně zmáčkli, Jan Süss jednou napálil tyčku. Právě Süss se staral o střeleckou produkci, ze své pozice na pravém kruhu vyslal po Suhradově pasu spoustu střel.

V 52. minutě bylo přeci jen sníženo, nahození Martina Langa z dálky rukavicí tečoval Štich a jeho vinou zapadl kotouč za Groha – 2:3. Situace byla rázem příznivější, bohužel ale ne na dlouho… Během minuty se před brankou prosadil důrazný Tomáš Svoboda, který Orlům vrátil dvoubrankové vedení.

A to už domácí nepustili, Berani si navíc situaci zkomplikovali dalším vyloučením, v závěru se ani nedostali k odvolání brankáře. Z jihu Moravy si tedy žádné body nepřivezeme. Nyní nás čeká druhá reprezentační přestávka, další zápas hrajeme až příští pondělí, kdy doma vyzveme Frýdek-Místek.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (Berani Zlín): Dnes je to pro nás opět zklamání, naše výkony jsou jako na houpačce. Chtěli jsme navázat na vítězství v Sokolově, to se bohužel nepovedlo. Rozhodly individuální chyby, nedisciplinovanost, vyloučení a také speciální formace. V přesilovkách jsme ten zápas mohli ještě strhnout na naši stranu, ale bohužel jsme šance neproměnili. Náš zmar podtrhl vlastní gól na 4:2, pak už jsme se těžko dostávali do hry. V závěru jsme s tím ještě chtěli něco udělat, ale přišlo další hloupé vyloučení... To dnes rozhodlo.