středa 20. prosince 2023 | Adam Čuba

Z Prostějova si odvezeme bod, Jestřábi rozhodli v nájezdech

Z posledního utkání před Vánoci nakonec naši Berani nevytěžili výhru a to i přes to, že v Prostějově odehráli sedm přesilovek, soupeře přestříleli a část zápasu vedli zásluhou Jana Süsse. Těsný duel došel do nájezdů, které Zlínu letos nejdou. To se i přes zlepšený výkon a tři góly nezměnilo, vše rozhodl ex-zlínský Jakub Illéš.

31. KOLO / středa 20. 12. 2023 / 18:00
LHK Jestřábi Prostějov Prostějov - Berani Zlín Zlín
2:1sn
(0:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. J. Veselý (Jáchym, Jiránek), rozh. náj. Illéš – 15. Süss (Köhler, Gago). Rozhodčí: Šudoma, Micka – Kráľ, Peluha. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1375. Střely na branku: 24:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

LHK Jestřábi Prostějov: Štipčák (Pavelka) – Poledna, Hanousek, Pohl, Forman, Krejčí, Kubeš – Z. Doležal, Hašek, Illéš – J. Veselý, Jáchym (A), Jiránek (A) – Slanina, Pitule, Račuk – Ostřížek, Venkrbec (C), V. Burian – Maruna.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Zbořil, Salonen, Suhrada, Warg, M. Novotný, Husa, Riedl – Šlahař, Kindl, Paukku – M. Lang, Süss, Keränen – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Novák, Werbik, Salmio.

V první třetině dostali Berani k dispozici až neuvěřitelných pět přesilových her. Ty jim sice po většinu času příliš nešly, v jediné zajímavé pozici byl z mezikruží Gago. Po v pořadí už čtvrtém trestu ale elitní přesilovkové komando rozehrálo bleskovou kombinaci a Jan Süss se trefil přímo do víka – 0:1. V dalším průběhu třetiny byl v dobré pozici ještě Lang z vrcholku kruhu a Kindl, který si najížděl do krátkého úniku. Prostějov byl při hře pět na pět poměrně aktivní, v nejlepší pozici byl Doležal, jenž po individuálním průniku trefil tyč.

V prostřední části byli pro změnu dvakrát vyloučeni Berani, to ale paradoxně našemu výběru nevadilo, dvakrát jsme se totiž dostali do tutové šance. Jednou sám ujížděl Paukku, který následně ještě před bránou hledal na dorážku Salmia, druhou kombinaci zakončoval z přečíslení 3 na 1 obránce Zbořil.

Bohužel, skóroval pouze soupeř, konkrétně Jan Veselý, jenž si šikovně potáhl puk a zakončil. V samém závěru byl ještě blízko trefě z brankoviště Venkrbec, Daniel Huf, ale se štěstím zasáhl.

Třetí třetina ubíhala poměrně rychle, bez větších šancí. Tu vůbec největší měli domácí, kdy po dobrém střídání Zlína ujeli do přečíslení a gól měl na holi z druhé vlny Jan Pohl.

Šlo se do prodloužení. V tom dostali obrovskou příležitost rozhodnout Jestřábi, když jim byla nabídnuta přesilová hra 4 na 3. Tu Berani ale odbojovali, soupeře do vyloženého tlaku nepustili. I tak musel Huf řešit jedovku Doležala, před bránou pracoval ještě Veselý. Také Berani si v samém závěru zahráli početní převahu, na její proměnění měli zhruba půl minuty. Dvakrát pálil Michael Keränen, oba pokusy ale zablokoval obránce Krejčí.

V nájezdech šli domácí Jestřábi do vedení 2:0 a se zlínskými hokejisty to nevypadalo dobře. Novák ale v kritickém okamžiku přesnou ranou snížil, Jakub Šlahař chvíli po něm se štěstím dostal kotouč po zemi za Štipčáka a vyrovnal. V dalším průběhu nájezdů byl v těžké situaci i Lang, také on musel dát. Podařilo se, stejně jako Šlahař dopravil mladý útočník kotouč do sítě po ledě. Bohužel ani to dnes nestačilo, vše rozhodl v 7. sérii ex-zlínský Jakub Illéš ranou mezi ruku a tělo – 2:1.

Berani si tak pod stromeček výhru nenadělil, berou ale alespoň bod, díky kterému udrží sedmé místo v tabulce. Nyní nás čeká krátká pauza, pokračujeme po Vánocích. 27. prosince, doma v Trinity Bank Aréně vyzveme v netradiční čas od 15:00 Kolín.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (Berani Zlín): Dnes kluci předvedli dobrý výkon, moc jim toho vyčítat nemůžeme. Měli jsme výborný pohyb, šancí jsme měli i víc než na jeden gól. Tlak jsme měli v první třetině, i ve druhé třetině tam byly šance. Koncovka nás trápí dlouhodobě, snažíme se na tom pracovat a věříme, že to bude lepší. Co se týče přesilovek, tak dnes jsme dali alespoň jeden gól, ale pořád je to málo. Zase, pracujeme na tom, děláme co můžeme. Pak už je to o tom, aby si kluci v tom rozhodujícím momentu víc věřili.