středa 03. ledna 2024 | Adam Čuba

Berani na domácím ledě zvládli zápas s Třebíčí a berou všechny tři body

Berani v prvním utkání po Novém roce vyzvali nepříjemnou Třebíč. A zápas s náročným soupeřem byl opravdu výživný, domácí tým se po nepovedené první třetině oklepal, v emotivní druhé třetině otočil skóre, výhru pak potvrdil v závěrečné část hry a zapisuje důležitý triumf. Hráčem utkání byl zvolen Nicolas Werbik (1+1), jenž vsítil vítěznou branku utkání a ze dvou posledních utkání má tři body.

5:2
(0:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 30. P. Sedláček (Zbořil, Gago), 31. Novák (Werbik), 45. Werbik (Paukku), 58. Süss (Köhler), 60. Köhler – 13. Ondráček (Dočekal, Bořuta), 39. Bittner (Dočekal, Vodný). Rozhodčí:Kubičík, Kosnar – Štofa, Beneš. Vyloučení:9:9 . Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1752. Střely na branku: 32:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Berani Zlín: Huf (S. Kowalczyk) – Hrbas (A), Salonen, Warg, Čáp, Zbořil, Husa, Suhrada – Šlahař, Kindl, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Süss, Keränen – P. Sedláček (A), Gago, Köhler (C).

SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jekel) – Bořuta, Baláž, Štebih, Vodička, Poizl, Furch – Dočekal (A), Bittner (C), Psota – Vodný, Michálek, Ferda (A) – Ondráček, Kučera, Frömel – Maty. Svoboda, Malý, Michalčuk – Matěj Svoboda.

V první třetině jsme viděli pár zlínských šancí, ani jedna ale neskončila v síti. Z bezprostřední blízkosti selhal Šlahař, v podobné, možná ještě lepší pozici byl Mikko Salmio, i on minul. Trest přišel v přesilovce, kombinaci z mezikruží tak trochu symbolicky zakončoval Jiří Ondráček – 0:1. Třebíč si zahrála ještě jednu početní převahu, to, když byla potrestána hráčská lavice za příliš mnoho hráčů na ledě, v první třetině ji každopádně hosté využít nestihli a její část si tak přenesli do periody druhé.

Druhá třetina nabídla podstatně zajímavější podívanou. Její první polovina se Beranům povedla podle představ, díky čemuž se také domácí výběr vrátil do zápasu. Vyrovnání přišlo ve 29. minutě, Pavel Sedláček si vybruslil na kruh a střelou po ledě překonal brankáře Mičána. Druhý gól přišel o zhruba minutu později, Werbik z dobré pozice ještě neuspěl, v mezikruží si ale počkal Martin Novák a ten doklepl kotouč za rozhozeného brankáře soupeře. Situace byla rázem příznivější – 2:1.

Ve druhé polovině prostřední části hry se hodně přitvrdilo, rozproudily se také emoce a sudí za devět minut rozdali osm trestů. Berani si jednou zahráli početní převahu v atraktivním formátu 4 na 3, soupeř o pár minut později dokonce 5 na 3. V největší šanci byl před bránou Dočekal, jenž se srazil s Danielem Hufem, který se z ledu zvedal hodně těžko, naštěstí byl ale schopen pokračovat v zápase. Do konce třetiny se ještě vyznamenal proti přečíslení v oslabení, jednou ale také kapituloval. Právě při přesilovce 5 na 3 dorazil do sítě pohlednou kombinaci hostů Ladislav Bittner, do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Třetí třetinu zahájili Berani přesilovou hrou. Tu se podařilo rychle využít, Paukku Mičána ještě nepřekonal, Nicolas Werbik se ale záhy vytočil a dostal puk do sítě. Následovala těžká zkouška… Aleksi Salonen totiž dostal souhrnný trest na čtyři minuty a domácí tým čekalo dlouhé oslabení. Jenomže, netrvalo dlouho a stejný trest vyfasoval Psota a hrálo se 4 na 4.

Berani byli lepším týmem, i když soupeř náš tým přestřílel. V dobré pozici byl třeba při přečíslení Kindl, jenž se rozhodl zakončovat, ale nedal. Nakonec jsme se dočkali i vytouženého gólu jistoty, kotouč ve skrumáži dotlačil těsně za čáru Jan Süss.

V závěru Třebíč ještě pořádně zatlačila, Daniel Huf musel vytáhnout jeden parádní skok skrz brankoviště. Dvacet tři vteřin před koncem vše naštěstí pojistil trefou do prázdné brány kapitán Bedřich Köhler.

Berani se tak na další zápasy naladili vítězně. A to je jedině dobře, jelikož další utkání nás čeká v rámci derby s rivalem ze Vsetína! Hraje se v sobotu od 17:00 na ledě soupeře.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (Berani Zlín):Kluky jsme připravovali na to, že nás čeká velice těžký, urputný soupeř, což se potvrdilo. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Začali jsme sice vlažněji, chyběl nám trošku důraz do zakončení, nicméně s přibývajícím časem se do toho kluci dostávali, tlačili jsme se do brány. Nastartovalo to fanoušky a ti nás hnali dopředu. Zaslouženě jsme dnes vyhráli. Jediné co klukům vytknu, je spousta vyloučení. To se nám nesmí stávat, kór s tak těžkým soupeřem jako je Třebíč.