středa 10. ledna 2024 | Adam Čuba

Z Chrudimi si odvážíme tři body, těsné utkání rozhodl kapitán Köhler

V Chrudimi na naše Berany čekal nepříjemný soupeř, kterému se sice v poslední době příliš nedaří, i tak ale sehrál se zlínskými hokejisty vyrovnanou partii. Duel mezi Pardubicemi a Zlínem byl už tradičně skoupý na góly, stav 1:1 nakonec až v závěrečné desetiminutovce zlomil kapitán Bedřich Köhler, jenž si v první třetině připsal i asistenci na úvodní gól svého parťáka z lajny Michala Gaga a stal se tak mužem zápasu.

1:2
(0:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 35. Herčík (Moník, Kalužík) – 12. Gago, 52. Köhler (Husa). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Polák, Roischel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 338. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC Dynamo Pardubice "B": Vomáčka (Kadlc) – Zdráhal, Koudelka, Švec, Nedbal (A), Voženílek, Tvrdík, M. Kubíček – Lichtag, Kaut (C), Hrníčko – Kaplan, J. Mikyska, Žálčík (A) – Pavlata, Herčík, Zeman – Kalužík, Moník.

Berani Zlín: Huf (S. Kowalczyk) – M. Novotný, Salonen, Čáp, Warg, Husa, Zbořil, Suhrada – Šlahař, Kindl, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Süss, M. Lang – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

Po klidnějším začátku čekala Berany těžká zkouška. Daniel Huf nejprve musel čelit velké šanci mladičkého obránce Švece, následně musel náš výběr dokonce do oslabení tří proti pěti. Náročné oslabení výběr trenéra Srdínka zvládl, Pardubice sice kombinovaly, do střeleckých příležitostí se ale nedostávaly.

Ve druhé polovině třetiny se aktivity chopili Berani. A brzy jsme se také dočkali úspěchu, Čápovo nahození tečoval do sítě Michal Gago – 0:1. Přišlo i pár dalších zajímavých možností, dorážel třeba Paukku, před bránou operoval kapitán Bedřich Köhler.

Druhá třetina byla výrazně ovlivněna pardubickými prohřešky, zlínský výběr hrál hned třikrát přesilovou hru. V té se však nedokázal pořádně prosadit, největší šanci měl paradoxně při hře pět na pět Vojtěch Tomi, jenž v krátkém úniku podpořil Martina Langa.

Ve 35. minutě tak přišel trest. Daniel Herčík dostal před bránou trošku prostoru a dorazil kotouč za záda Daniela Hufa. Do závěrečné periody se tak šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Třetí třetina začala ve velmi slušném tempu, oba celky se snažily zápas strhnout na svou stranu. Za Zlín měl výbornou šanci z kruhu Lang, Dynamo zase zahrozilo v přesilovce. Právě početní výhoda, konkrétně ta zlínská, byla nakonec rozhodující, Beranům se ji totiž konečně podařilo využít. Zdeněk Čáp nahodil puk na bránu, Bedřich Köhler jej ještě hlavou zvládl ztečovat a dopravil jej tak do brány.

Výsledek mohli naši hokejisté několikrát pojistit, po průniku do pásma pálil například Süss, jenž ale těsně minul bránu. Do vyloženého tlaku jsme nakonec soupeře nepustili, ačkoli v posledních vteřinách ještě zahrozil svou tvrdou ránou zkušený Kaut. Gól ale nedal a Berani tak slaví zisk důležitých tří bodů. Díky nim se opět dostávají na dostřel elitní šestky, na tu ztrácejí jediný bod. Tuto ztrátu můžeme smazat už v sobotu, to doma vyzveme Zubry z Přerova.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Sedlák (Berani Zlín): Utkání hodnotím velice kladně, vyhráli jsme za tři body, za což jsme velice rádi. Kluci bojovali a makali, zase jsme se mohli opřít o dobrý výkon Hufína, výhru si dnes zasloužili. Z posledních čtyř zápasů máme tři výhry, takže doufám, že jdeme správným směrem. Vyhráváme a to samozřejmě chceme. Jestli kluci budou bojovat tak jak dneska, tak ta šnůra bude snad co nejdelší. Fanouškům, kteří přijeli až do Chrudimi bych chtěl poděkovat. Rád bych lidi pozval do hlediště. Kluci bojují jeden za druhého, rádi budeme bojovat i s fanoušky za město Zlín!