sobota 20. ledna 2024 | Adam Čuba

Potřetí v sezoně nabídl duel s Porubou prodloužení, Berani opět berou bod

Cenný bod vybojovali naši Berani v souboji s tabulkovým lídrem z Poruby. Duel na ledě kravařské Buly Arény se vyvíjel ze zlínského pohledu slibně, když na konci 1. třetiny poslal náš tým do vedení svou první žlutomodrou brankou v sezoně Zdeněk Sedlák. Berani se následně soustředili především na pevnou defenzivu, což se také po většinu času dařilo. Soupeř nakonec bohužel přeci jen vyrovnal, prodloužení pak rozhodl ex-zlínský Antonín Honejsek. I tak se výběr Jana Srdínka nyní posouvá na průběžné páté místo.

40. KOLO / sobota 20. 1. 2024 / 16:00
HC RT TORAX Poruba 2011 Poruba - Berani Zlín Zlín
2:1p
(0:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Berisha (Razgals), 62. Honejsek (P. Mrázek) – 17. Z. Sedlák (Paukku). Rozhodčí: Bejček, Pilný – Kotlík, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1004. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (O. Bláha) – Doudera, J. Stehlík, Prčík, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – Christov (C), Střondala (A), P. Mrázek – Klímek, Berisha, Razgals – Brodek, Honejsek, Tvrdoň – Gřeš, Vachovec (A), Vehovský.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – M. Novotný, Suhrada, Čáp, Warg, Husa, Riedl, Zbořil – M. Lang, Holík, Paukku – Tomi, Süss, Z. Sedlák – Novák, Werbik, Salmio – Köhler (C), Sadovikov, P. Sedláček (A).

Úvodní minuty zápasu byly výrazně ovlivněny nepřesnostmi, když už přišla nějaká střela, byla spíše z dálky. I tak jsme sledovali úporný a poměrně důrazný hokej, oba celky se soustředily na dobrou defenzivu. Postupem času si porubští hokejisté vytvořili několik slušných průniků, blízko byla dvojice Vehovský – Vachovec, možná ještě byl nejproduktivnější hráč domácích Střondala, kterého zastavil až faulující Novotný. Oslabení každopádně Berani zvládali výborně, pochvalu zaslouží třeba nekompromisní obránce Warg.

Závěr třetiny patřil zlínskému týmu. Těsně po vypršení zkrácené přesilovky se protáhl obranou soupeře Zdeněk Sedlák, jenž ještě obkroužil bránu a zasunul za bezmocného Dolejše. Pro důrazného útočníka navíc šlo o první gól ve žlutomodrém dresu v sezoně – 0:1. Situace mohla být ještě o kousek lepší díky druhé početní převaze, tu však Poruba dokázala ubránit.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první, prim hrála především bojovnost a tvrdé souboje. Postupem času se začali prosazovat především domácí, kteří museli dotahovat těsnou ztrátu. Šance přicházely hlavně při přesilovkách, nejnebezpečnější byla ta celkově čtvrtá. Daniel Huf byl každopádně dnes jistý a kotouče dokázal ukrývat do výstroje. A když už bylo nejhůře, pomohla třeba branková konstrukce, kterou ze skvělé pozice na kruhu trefil Petr Mrázek. Zlínská příležitost přišla opět v závěru, Berani si také zahráli v početní převaze, ani tentokrát se ale nepodařilo rozhýbat bránící čtveřici a vytvořit nějakou zajímavou šanci.

Třetí třetina nezačala pro Berany šťastně. Soupeř byl aktivní a tvořil si šance, po čtyřech minutách navíc jednu využil. Razgals viděl volného Aarona Berishu, ten se z kruhu napřáhl a naprosto přesně trefil – 1:1. O pár chvil později se navíc z ledu těžce zvedal Petr Holík, nejednomu zlínskému fanouškovi v tento moment zatrnulo. Kreativní útočník byl naštěstí v pořádku a po krátkém odpočinku se znovu objevil na ledě.

Až do sirény už jsme gól neviděli, ačkoli duo Sadovikov – Sedláček bylo při přečíslení 2 na 1 blízko. Potřetí v sezoně se vzájemný zápas mezi Zlínem a Porubou prodlužoval. Při hře tři na tři se dvakrát tlačil do zajímavé pozice Süss, jenž ale nedal. A tak se na druhé straně dostal k ostré ráně Antonín Honejsek a právě zlínský odchovanec rozhodl svým prvním gólem v sezoně zápas ve prospěch Poruby – 2:1.

Berani tak lídra soutěže neporážejí ani napočtvrté, ačkoli mnohokrát k tomu měli blízko. Dnešní bod každopádně posouvá náš výběr na průběžné páté místo, na záda nám dýchá Sokolov. Právě Baník vyzveme hned v pondělí, další z důležitých zápasů poslední čtvrtiny základní části hostí naše Trinity Bank Aréna. Začíná se v 17:30.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (Berani Zlín): Dnes nás čekalo velice těžké utkání, což jsme věděli. Dvě třetiny jsme předváděli výborný hokej, byl to boj o každý kousek ledu. Až do okamžiku, kdy soupeř srovnal na 1:1 jsme měli hru pod kontrolou, pak kluci trošku znervózněli, ale oklepali se a hra se zase zvedla, opět jsme si vytvářeli šance. Šlo se do prodloužení, ale bohužel štěstí se přiklonilo na stranu soupeře, my jsme měli dvě góloví před bránou, nedali jsme a Poruba nás potrestala. Kluky musím za předvedenou hru pochválit.