středa 24. ledna 2024 | Adam Čuba

Berani porážejí Znojmo po nájezdech, rozhodl Zdeněk Sedlák

Berani v rámci 42. kola Chance ligy sehráli duel se Znojmem, které momentálně bojuje o přežití. Náročný zápas šel nakonec díky trefě soupeře v poslední minutě do nastavení, nájezdy každopádně rozhodl dnes výborně hrající Zdeněk Sedlák.

42. KOLO / středa 24. 1. 2024 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Leram Orli Znojmo Znojmo
5:4sn
(1:2, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Z. Sedlák, 21. M. Lang (Werbik), 29. Salmio (Suhrada), 29. Salmio (Werbik), rozh. náj. Z. Sedlák – 1. Bukač (Lichanec, Beránek), 19. Hruška (Kratochvíl, Bartko), 30. T. Svoboda (Tejnor, Šťovíček), 60. Zahradníček (T. Svoboda, Hruška). Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík – Dědek, Augusta. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2289. Střely na branku: 50:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:4, 5:4.

Berani Zlín: Huf (S. Kowalczyk) – M. Novotný, Zbořil, Čáp, Warg, Husa, Riedl, Suhrada – M. Lang, Holík, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Kindl, Z. Sedlák – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

HC Leram Orli Znojmo: Strmeň (Durný) – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, J. Jenáček, Tejnor (A), E. Mareš – T. Svoboda (C), Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Kratochvíl, Hruška, Matuš (A) – Sklenář, Čermák, J. Sedláček.

Zápas nezačal pro náš výběr dobře, už po padesáti vteřinách se do puku z dálky opřel Daniel Bukač a rázem to bylo 0:1. Vyrovnání mohlo přijít rychle, na trestnou lavici usedl Hruška a Berani si zahráli přesilovku. Ta gólem neskončila, nicméně v deváté minutě se před bránou zjevil důrazný Zdeněk Sedlák, jenž dokázal kotouč dopravit do sítě. Sudí šli ještě k videu, které zkoumali poměrně dlouho, branku ale nakonec uznali – 1:1.

Ačkoli Berani přidali na aktivitě, do šancí se i nadále dostávali jen těžko. Zdálo se, že třetina skončí za vyrovnaného stavu, minutu a půl před sirénou se před Hufem zjevil Jan Hruška, který propasíroval kotouč na bližší tyč – 1:2.

Jak se vstup do první třetiny domácímu výběru nepodařil, druhá perioda byla úplně jiná! Už po osmatřiceti vteřinách ujeli Nicolas Werbik s Martinem Langem, druhý jmenovaný dostal výbornou přihrávku a vyrovnal.

Následovala přesilová hra, v té byl blízko třeba clonící Sedlák. V úplném závěru, čtyři vteřinky před Hruškovým návratem na led, se protáhl na kruh Mikko Salmio, jenž poslal Berany do vedení.

Finský snajpr byl při chuti, hned v dalším střídání zůstal sám před bránou a zametl kotouč do sítě – 4:2. Soupeř bohužel okamžitě snížil, po odrazu od mantinelu dokázal překonat přesouvajícího se Hufa Tomáš Svoboda.

V dalším průběhu třetiny se hra mírně přitvrdila, především po jednom z ostřejších zákroků na domácího hráče. Orli si také zahráli hned dvouminutovou početní převahu 5 na 3, v ideální možnosti se jim ale vyrovnat nepodařilo, Berani dokázali oslabení výtečně odbránit.

Třetí třetina nabídla ještě drama. Berani se mohli odpíchnout při dvou přesilových hráč, brankáře Strmeňe protáhl třeba šikovnou ranou Holík. Branka ale nepadla, v poslední minutě tak přišla odpověď. Jan Zahradníček se opřel do rány od modré čáry, puk následně zapadl až do sítě.

V prodloužení se blýskl především Daniel Huf, jenž se parádně přesunul a chytil Lichancovo zakončení. Na druhé straně byl blizoučko Martin Lang, jenž užuž zakončoval do poloprázdné brány, kotouč ale nějak neskončil v síti. Následovaly nájezdy. V první sérii se trefil po pěkném manévru Petr Holík, soupeř ale ještě vyrovnal. Rozhodnutí tedy přišlo až v sedmé sérii, Zdeněk Sedlák se s tím nemazal, zamířil nad lapačku brankáře a skóroval – 5:4.

Ohlasy trenérů

Richard Kapuš (Berani Zlín): Dnešní zápas se hodnotí těžko, všichni víme, že jsme chtěli a potřebovali vyhrát za tři body. Nakonec jsme získali dva, ale samozřejmě nemůžeme být spokojení. Mužstvo s takovými ambicemi, respektive mužstvo, které potřebuje body nemůže promrhat náskok 4:2. Kupily se tam chyby, které jsme předtím nedělali, musíme se na to podívat ještě na videu, určitě si to rozebereme. Ztráta bodu nás mrzí, po dlouhé době jsme dali víc než dva góly, ale zase na druhou stranu dostaneme po delší době čtyři... Naší povinností je teď sbírat body, musíme pro to udělat všechno!