sobota 27. ledna 2024 | Adam Čuba

Stíhací jízda nakonec body nepřinesla. Berani prohrávají s Frýdkem-Místkem

Dnešní duel s Frýdkem-Místkem našim Beranům nevyšel podle představ. Domácí výběr nejprve těsně vyhrál první třetinu, ve třetině druhé pak vylepšil své vedení dokonce na 3:0. Berani postupně začali dotahovat, ve třetí třetině snížili už na rozdíl jediné branky, na což si ale Rysi okamžitě připravili odpověď ve formě Cedzova gólu. Výběr Jana Srdínka už nedokázal najít recept na zarputilého soupeře a prohrává tedy 2:5. Prostor mezi třemi tyčemi dnes po delší době dostal Michal Kořének, mezi střelce se zapsali ve formě hrající Jan Süss a finský dlouhán Mikko Salmio.

43. KOLO / sobota 27. 1. 2024 / 17:00
HC Frýdek-Místek Frýdek-Místek - Berani Zlín Zlín
5:2
(1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 16. Svačina (Walega, Cedzo), 22. Doktor (Teper, R. Veselý), 26. Geidl (Teper, Urbanec), 53. Cedzo (Svačina, Walega), 58. Haas (Walega) – 34. Süss (Werbik, Novák), 52. Salmio (Zbořil, Warg). Rozhodčí: Šudoma, Micka – Vašíček, Veselý. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1358. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2.

HC Frýdek-Místek: Mokry (Švančara) – Š. Havránek, Haman (A), Výtisk (C), D. Kowalczyk, Urbanec (A), Homola, Teper – Cedzo, Walega, Svačina – Hotěk, Marosz, Haas – Doktor, R. Veselý, Krajč – Geidl, Macháček, Ramik.

Berani Zlín: Kořének (Huf) – M. Novotný, Suhrada, Čáp, Warg, Zbořil, Riedl – Süss, Holík, Paukku – Novák, Werbik, Salmio – Tomi, Kindl, Z. Sedlák – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A).

První třetina byla především hodně bojovná. Brankář Michal Kořének, jenž dnes dostal po delší době šanci mezi třemi tyčemi předvedl několik jistých zákroků, i když několikrát měl i kus štěstí, třeba při velmi slušně sehrané přesilovce soupeře, kdy stál před prázdnou bránou Macháček. Bohužel, jednou také zlínský gólman kapituloval, Cedzo výbornou přihrávkou vyzval před bránou Vladimíra Svačinu, jenž zakončil mezi betony – 1:0.

I Berani měli pár šancí, před Mokryho se třeba dobře protáhl Salmio, při přesilovce dvakrát tvrdě pálil Kindl. Gól do frýdecké sítě bohužel nepadl. Závěr periody ještě ozvláštnil střet Jesseho Paukka s Janem Výtiskem, po kterém se podařilo vysklít jedno z plexi skel. Vzhledem k tomu, že do sirény zbývala slabá půlminutka, poslali rozhodčí oba týmy do kabin a zbytek první třetiny se dohrál po přestávce.

Druhá třetina nezačala pro zlínský tým vůbec dobře. Nejprve ještě Haas v úniku minul, pak se ale šikovnou tečí z mezikruží prosadil Jakub Doktor. Neuběhlo ani pět minut a bylo ještě hůře, backhandovou dorážkou dopravil puk do sítě důrazný Nino Geidl, Rysi šli už do slibného vedení 3:0.

Od té doby byli Berani sice jasně aktivnější a tlačili se do šancí, ty ale brankář Mokry zvládal likvidovat. Až ve 34. minutě přišlo vytoužené snížení, Werbik centroval před bránu, tam si najel Jan Süss a právě náš nejlepší střelec snížil na rozdíl dvou branek.

Ve třetí třetině se Berani ještě snažili zlomit nepříznivý stav, naráželi ale na pevnou obranu soupeře. Ta se úplně otevřela jen jedinkrát, to, když do samostatného úniku ujel obránce Jiří Suhrada, brankář Mokry vytasil zákrok betonem.

Čas sice pomalu ubíhal, osm minut před koncem však ještě přišla branka naděje! Mikuláš Zbořil posunul na Mikka Salmia, jenž z kruhu trefil přesně do růžku domácí branky – 3:2. Bohužel hned v následujícím střídaní zavřeli Rysi Berany v pásmu, Adam Cedzo dostal nabito do předbrankového prostoru a vrátil svému týmu dvoubrankové vedení. Neuběhlo ani 60 vteřin...

Zlínská střídačka relativně brzo sáhla k odvolání Michala Kořénka, stalo se tak pět minut před závěrečnou sirénou. Žlutomodrý výběr ještě soupeře pořádně zmáčkl a dlouho kombinoval v útočném pásmu. Gól ale nepadl, a naopak Oskar Haas pojistil domácí vítězství trefou do prázdné klece – 5:2.

Frýdek-Místek tak vybojoval v boji o 10. místo mimořádně cenné body, Berani si naopak komplikují boj o šestku. Další utkání sehrajeme ve středu, doma vyzveme od 17:30 Prostějov.

Ohlasy trenérů

Richard Kapuš (Berani Zlín): Těžko se mi to hodnotí. Pro nás trenéry jsou určité věci zkratka nepochopitelné. Včera jsme měli mítink, který měl kluky nastartovat, my jsme ale první dvě třetiny absolutně bez nasazení, jako by tam byla neochota zabojovat. Víme, že musíme sbírat každý bod, který se naskytne a my je ztrácíme. S obrovskou lehkostí dostáváme góly, s obrovskou těžkostí góly dáváme... Dnes nás zařezaly individuální chyby, prohrávali jsme souboje, nestačili jsme bruslařsky. Až třetí třetina se dá hodnotit, začal tam být zájem. Upozorňovali jsme kluky na to, že musíme hrát na puku, že nesmíme nastřelovat puky, i tak jsme to ale dělali. Stejně tak jsme upozorňovali na to, že v přesilovce si musíme dávat puky do hokejky, což jsme taky nedělali. Z pohledu trenérů to bylo asi největší zklamání z těch posledních zápasů. Byl to nepochopitelný výkon. Měli jsme úplně jiným způsobem zabojovat o body, které potřebujeme.