středa 31. ledna 2024 | Adam Čuba

Berani v nájezdech nestačili na Prostějov, bereme alespoň bod

Ve rámci 44. kola sehráli naši hokejisté utkání s Prostějovem. Ačkoli Berani podali bojovný výkon, na Jestřáby to dnes nestačilo, hosté si odvážejí dva body za výhru 2:1 v nájezdech. Jediným žlutomodrým střelcem dnes byl ve skvělé formě hrající Mikko Salmio.

1:2sn
(1:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky:14. Salmio (Novák) – 33. Z. Doležal (Hanousek, Illéš), rozh. náj. Illéš. Rozhodčí: Skopal, Kostourek – Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1633. Střely na branku: 43:34. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Berani Zlín: Huf (Kořének) – Suhrada, M. Novotný, Warg, Čáp, Zbořil, Riedl – Köhler (C), Gago, P. Sedláček (A) – Paukku, Holík, M. Lang – Salmio, Werbik, Novák – Z. Sedlák, Kindl, Süss – Tomi.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (Štipčák) – Hanousek, Krejčí, Pohl, Forman, Poledna, Kubeš, Drtil – Z. Doležal, Hašek, Illéš – Jiránek (A), Jáchym (A), J. Veselý – Fronk, Vlach, Ostřížek – V. Burian, Venkrbec (C), Maruna.

První třetinu Berani odehráli dobře, soupeře prakticky nepouštěli do větších šancí. První zlínskou možnost měl při vlastním oslabení Pavel Sedláček, jenž ujížděl pravým křídlem. Neprosadil se ani Mikuláš Zbořil se svou ostrou ranou. Následovala ale přesilovka a v té už se Berani prosadili! Konkrétně tedy ve velké formě hrající Mikko Salmio, který zůstal volný na pravém kruhu a uklidil kotouč za brankáře Pavelku.

Další početní výhodu vybojoval šikovným průnikem Martin Lang, ani tato přesilovka nebyla špatná, nicméně do sirény se ji už využít nepodařilo.

Start druhé třetiny měli svěřenci Jana Srdínka velmi slušný, několikrát se dostávali do zajímavých průniků nebo přečíslení. Tu vůbec největší šanci měl Zdeněk Sedlák, jenž ujížděl sám na Pavelku, napřáhl se a zkusil jej prostřelit. Jeden zajímavý únik měli na svědomí i hosté, jistý Daniel Huf ale tým podržel.

Berani pokračovali v aktivním přístupu, ve velké šanci byl před bránou třeba Gago. Soupeř se bohužel vrátil do hry v přesilovce, nahození Zdeňka Doležala se překutálelo přes beton Daniela Hufa a zapadl do sítě.

Třetí třetina začala hodně bojovně, sledovali jsme spoustu těsných soubojů. Emoce následně rozvířil ještě Stefan Warg, jenž si měl co vysvětlovat s jedním z hostů. Berani se hned dvakrát museli ubránit oslabení, které každopádně zvládli velmi dobře. V samém závěru ještě mohl rozhodnout Illéš, Daniel Huf ale udržel puk před čarou.

V prodloužení byl ze zlínského týmu nejblíže Sedlák, jenž ale neskóroval. Nájezdy už bohužel patřily hostům, trefil se Illéš a Veselý, ze žlutomodrých střelců se neprosadil nikdo.

Berani tak berou s Prostějovem bod, který je drží na 7. místě tabulky. Další utkání hrají naši hokejisté v sobotu, od 15:00 se představí v Kolíně.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Sedlák (Berani Zlín): Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vedli jsme 1:0, měli jsme hodně šancí, nějaké samostatné úniky. Bohužel jsme nedali druhý gól, což si myslím, že ovlivnilo ten zápas. Pak jsme dostali gól v oslabení na 1:1... Myslím si ale, že jsme byli lepší, měli jsme šance, čtyřikrát jsme sami jeli na bránu. Bohužel se trápíme v koncovce, chceme to zlepšit. Kluci bojovali od první do poslední minuty, teď už je to hlavně o tom zlomit tu střeleckou smůlu. Chtěl bych poděkovat fanouškům za podporu, byli skvělí. My musíme pořád věřit a jít dál.