úterý 13. srpna 2024 | Redakce

Berani mají za sebou první přípravné utkání. Vyrovnanou bitvu rozhodli Jestřábi v posledních sekundách

Hokejový půst v Baťově městě je minulostí. K prvnímu přípravnému utkání před novou sezónou nastoupili zlínští Berani na domácím ledě proti svému čtvrtfinálovému soupeři z uplynulé sezóny - prostějovským Jestřábům.

2:3
(1:0; 1:1; 0:2)

RI OKNA Berani Zlín: Pavelka (Huf) – Suhrada, Zavřel, Urbanec, Čáp, Pohl, Benda, Riedl, Talafa – Kratochvíl, Holík, Boudrias – Šlahař, Kverka, Válek – Čechmánek, Gago, Sedlák – Sedláček, Sadovikov, Pilát. Trenér: Ján Pardavý

LHK Jestřábi Prostějov: Chmel (Štipčák) – Studený, Zdráhal, Krejčí, Kubeš, Babka, Poledna – Karabáček, Kindl, Tomeček – Veselý, Honejsek, Pilař – Jenyš, Skuhrovec, Jiránek – Korčák, Jenčovský. Trenér: Martin Janeček

Berani do utkání nastoupili s omlazenou sestavou, o svou šanci v A-týmu dostali tak možnost zabojovat mladíci Čechmánek, Pilát, či obránce Zavřel. Do brankoviště se pak postavil zkušený Jaroslav Pavelka, který tak hned v prvním zápase ve zlínském dresu nastoupil proti svému bývalému klubu.

V první třetině se hráči dostávali do zápasového tempa, opatrnější hře však nechyběly zajímavé šance a hráči se v některých momentech nebáli ani přitvrdit v soubojích. První branky se fanoušci dočkali už po třech minutách, kdy za záda prostějovského brankáře Chmela propadlo nenápadné nahození Zdeňka Čápa.

Řadu dramatických momentů nabídla i druhá třetina. Ve 29. minutě se hostům podařilo srovnat a i v tomto případě se trefil obránce dalekonosnou střelou z pravé strany. Konkrétně to byl Jan Zdráhal, který si klepl o kotouč a následně vyslal na zlínskou svatyni pumelici, která proletěla až do horního rohu domácí branky. Berani se ale s vyrovnaným stavem odmítli smířit a zaveleli k velkému tlaku, ze kterého vytěžili přeilovku a z ní plynoucí druhý gól. Ve 34. minutě našel Jan Pohl přesnou přihrávkou Petra Kratochvíla a ten střelou z první vymetl poloodkrytou klec Jestřábů.

Závěrečná dvacetiminutovka nabídla pokračování vyrovnaného souboje, branky však tentokrát padaly pouze do zlínské sítě. Už po 80 sekundách ji rozvlnil Jan Veselý, který po přihrávce exzlínského Antonína Honejska vyrovnal na 2:2. Už to vypadalo, že tímto výsledkem také základní hrací doba skončí, Jestřábi však v samotném závěru zmobilizovali síly a rozhodli o svém vítězství. Postarala se o to jedna z jejich letních posil, útočník Václav Karabáček, který střelou z otočky z mezikruží propálil brankáře Pavelku.

Obě mužstva se ale následně i tak domluvila na pokračování v podobě prodloužení 3 na 3. V tom branka nepadla a pokračovalo se tak samostatnými nájezdy. V nich se dařilo domácím, úspěšnými pokusy se prezentovali Petr Holík s Jakubem Šlahařem, zatímco Jaroslav Pavelka za svá záda nepustil ani jeden nájezd svých bývalých spoluhráčů.

Ohlasy trenérů

Pardavý: Škoda prohry, v závěru jsme dostali zbytečnou branku. V době kdy jsme vedli, tak jsme měli možnost odskočit a uklidnit se, ale nepodařilo se nám branku vstřelit. Potom už nebyl čas na vyrovnání. Ale vidím spoustu dobrých věcí za těch dva a půl týdne, co nyní trénujeme. Bylo tam nasazení od hráčů, byl tam pohyb, vidím, že přemýšlejí nad tím, co chceme hrát. Na druhou stranu máme z dneška hodně materiálu, co zlepšovat.