čtvrtek 15. srpna 2024 | Redakce - marketing

Berani porazili po dobrém výkonu slovenský Zvolen!

Berani zvítězili v druhém přípravném utkání. Po brankách kapitána Sedláčka a dvou posil - Bendy a Válka otočili nepříznivě vyvíjející se utkání a připsali si potěšující vítězství nad silným soupeřem, účastníkem slovenské extraligy HKM Zvolen.

2:3
(1:1; 0:1; 1:1)

HKM Zvolen: Boľo (Brezáni) – Hudec, Hain, Račko, Halbert, Beňo, Ferreira, Kobolka – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Hecl, Sheeny, Kudrna – Gron, Jendek, Mišiak – Suľovský, Šramatý, Lunter Trenér: Martin Štrba

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Súhrada, Salonen, Čáp, Riedl, Benda, Pohl, Talafa – Kratochvíl, Holík, Bourdias – Gago, Kverka, Válek – Paukku, Susa, Sedlák – Sedláček, Sadovikov, Kohler Trenér: Ján Pardavý

První venkovní přípravné utkání Beranů začalo ve velkém tempu, kdy hned od začátku se začaly střídat šance na obou stranách. O něco aktivnější byli ovšem domácí, kteří byli také odměněni první brankou v zápase, kdy střelu Marka HUDCE (1:0) po teči zlínského hráče nešťastně zapadla do branky hájené Danem Hufem.

V další části první třetiny Berani dopláceli na časté vylučování, kdy hráli tři oslabení, která úspěšně ubránili. V závěrečné minutě se vyplatil důraz zlínských v brankovišti a kapitán Pavel SEDLÁČEK (1:1) dokázal dotlačit puk za domácího Boľa.

Ve druhé třetině se k přesilovým hrám dopracovali i hosté, ale i přes slibné šance nedokázali ani jednu z nich využít. Na druhé straně zachránil brankaře Hufatyč po střele Jendeka. Silné závěry třetin potvrdil Vítek Benda (1:2), kdy dokázal v poslední vteřině přesně vystřelit a zajistit pro sebe první trefu ve zlínském dresu.

Berani do třetí třetiny vstoupili velmi aktivní hrou, díky které se dostali k další přesilové hře. V té přehled na brankovišti prokázal Lukáš Válek (1:3), který dokázal dorazit střelu Vojtěcha Riedla. Zvolenští Rytíři ovšem dokázali odpovědět během půlminuty, kdy se z rychlé akce trefil Dominik Jendek (2:3). V závěru třetiny dokázali Berani velice dobře eliminovat tlak zvolenských a připsat si první vítězství v sezoně 2024/25.

Tři hvězdy utkání: 1) L. Válek, 2) V. Benda, 3) D. Huf