úterý 20. srpna 2024 | Redakce

V Prostějově jsme inkasovali lekci z produktivity. Jestřábi zvítězili 4:1

Třetí přípravný zápas před novou sezónou se zlínským Beranům výsledkově nevydařil. Na ledě prostějovských Jestřábů si sice tvořili množství gólových šancí, v zakončení se však štěstí přiklonilo na stranu soupeře, který pohotově trestal zlínské chyby a v domácím prostředí zvítězil 5:1.

4:1
(2:0, 2:0, 0:1)
6. Karabáček (Poledna), 16. Kindl, 24. Karabáček, 37. Korčák (Babka), 64. Kindl – 51. Kverka (Válek, Šlahař)

LHK Jestřábi Prostějov: Kavan (B) – Studený, Zdráhal, Kubeš, Krejčí, Poledna, Babka – Karabáček, Kindl, Jiránek – Veselý, Honejsek, Pilař – Jenyš, Ekrt, Kučera – Tomeček, Skuhrovec, Jenčovský. Trenér: M. Janeček

RI OKNA Berani Zlín: Huf (B) – Salonen, Suhrada, Urbanec, Čáp, Pohl, Riedl, Talafa, Benda – Paukku, Holík, Kratochvíl – Válek, Kverka, Šlahař – Sedlák, Süss, Gago – Köhler, Sadovikov, Sedláček. Trenér: J. Pardavý

Berani do utkání vstoupili aktivně, už po třech minutách ale museli bránit přesilovku Jestřábů. V té ale domácí nic kloudného nevymysleli, a tak si první velkou šanci vypracoval Jesse Paukku, který však v 6. minutě do odkryté brány zakončit nedokázal. Pravidlo nedáš – dostaneš tak opět zafungovalo a v čase 5:50 se tak o první branku Prostějova postaral Václav Karabáček.

Zlínští dál tlačili, střelecké štěstí jim však dnes nepřálo. Naopak, rovných deset minut po úvodní brance Jestřábi udeřili podruhé, zaváhání Jiřího Suhrady v rohu potrestal jeho bývalý spoluhráč Denis Kindl.

Ve druhé třetině se scénář opakoval. Berani ji opět zahájili v oslabení, ve kterém se ale v gólovce ocitl Kratochvíl, jemuž ale v kritickém momentu kotouč sjel z hole. Naopak na druhé straně domácí opět potrestali Šlahařovu chybu v rozehrávce a Václav Karabáček svým druhým gólem zvýšil už na 3:0.

Třetí branka Jestřáby nakopla a ti tak začali na ledě působit mnohem aktivněji. A ve 37. minutě byli za svou průbojnost odměněni čtvrtou brankou. Po pěkné přihrávce Babky se prosadil Matěj Korčák.

V závěrečné dvacetiminutovce Berani opět na soupeře tlačili, jeho pevná obrana však dlouho odolávala. Prolomit ji dokázal až Jaromír Kverka, který využil krásné pobídky Lukáše Válka a snížil na 1:4. Za tohoto stavu základní hrací doba skončila a následovalo cvičné prodloužení. I v něm se však prosadili Jestřábi, samostatný únik proměnil Denis Kindl.

Stejně jako před týdnem ve Zlíně ale i tentokrát následovaly samostatné nájezdy. V nich si opět lépe vedli zlínští, kteří díky brankám Gaga a Sadovikova uspěli alespoň v této dílčí disciplíně.