čtvrtek 22. srpna 2024 | Redakce

Berani v přípravě porazili Trenčín, o výsledku rozhodli už v první třetině

Čtvrté přípravné utkání před blížící se sezónou mají za sebou zlínští Berani, kteří tentokrát na domácím ledě vyzvali tradičního soupeře zpoza slovenských hranic. A utkání s trenčínskou Duklou se jim vydařilo, po silné úvodní třetině hru bezpečně kontrolovali a po závěrečném hvizdu mohli spolu s fanoušky oslavit vítězství 5:1.

5:1
(3:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Šlahař (Válek), 11. Salonen (Válek, Šlahař), 13. Kratochvíl (Paukku), 43. Čáp (Urbanec, Sadovikov), 59. Pohl (Gago, Riedl) – 17. Green (Ahl, Baláž)

RI OKNA Berani Zlín: Pavelka (Huf) – Salonen, Suhrada, Urbanec, Čáp, Pohl, Riedl, Benda – Kratochvíl, Holík, Paukku – Šlahař, Kverka, Válek – Boudrias, Süss, Sedlák – Sedláček, Gago, Köhler – Sadovikov Trenér: Ján Párdavý

HK Dukla Trenčín: Melicherčík (Valent) – Schmiemann, Hlaváč, Starosta, Hatala, Bokroš, Macejko, Bečár, Laurenčík – Ahl, Baláž, Green – Záborský, Stapley, Josling – Jakúbek, Burzan, Tomík – Hudec, Sojčík, Krajčovič Trenér: Ernest Bokroš

Berani do utkání vstoupili výborně, po oťukávacích úvodních minutách se v sedmé minutě radovali z první branky. Rychlý protiútok zakončil nenápadnou střelou z levého kruhu Jakub Šlahař a překvapil hostujícího brankáře Melicherčíka. O tři minuty později bylo v Trinity Bank Aréně Luďka Čajky ještě veseleji. Do odraženého kotouče totiž na modré čáře bez přípravy praštil Aleksi Salonen, jehož střela proplachtila přes klubko hráčů až do horního růžku trenčínské branky.

Kanonáda pokračovala ve 13. minutě. Přečíslení dva na jednoho ukázkově vyřešil Jesse Paukku, který předložil kotouč Petru Kratochvílovi, který z bezprostřední blízkosti neměl problém zvýšit už na 3:0. Ještě před koncem první dvacetiminutovky ale udeřila také Dukla. Po krásné přihrávce Ahla se v přesilovce prosadil Gordon Green.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. I nadále byly k vidění zajímavé šance na obou stranách a obě mužstva si zahrála také přesilovku, skóre však zůstalo neměnné.

Popáté v zápase se tak síť vlnila až v závěrečné periodě. Tu Berani zahájili mohutným tlakem, který své ovoce přinesl už po třech minutách, kdy obránce Zdeněk Čáp tvrdou střelou zvýšil na 4:1. Převaha domácích pokračovala a v předposlední minutě vyústila v pátou branku. Brankáři Melicherčíkovi propadla za záda střela z ostrého úhlu, kterou svůj střelecký účet ve zlínském dresu otevřel další obránce Jan Pohl.

Základní hrací doba tedy skončila 5:1, stejně jako v předchozích přípravných zápasech si posléze oba týmy střihly i prodloužení a samostatné nájezdy.