středa 28. srpna 2024 | Redakce

Berani zdolali i třetího slovenského soupeře, Nové Zámky zlomili ve třetí třetině

Zlínští Beraní mají za sebou páté přípravné utkání před novým soutěžním ročníkem. Tentokrát na domácím ledě vyzvali dalšího ze slovenských soupeřů, v rámci ZUBR Cupu se utkali s Novými Zámky. Prezentovali se přitom dominantní hrou, během níž soupeře drželi po celou dobu pod ustavičným tlakem, na góly však fanoušci tentokrát museli čekat až do závěrečné třetiny. To se ale vyplatilo, v závěrečné desetiminutovce totiž Zlíňané skórovali hned čtyřikrát a výborný výkon ozdobili výhrou 4:0.

4:0
(0:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 52. Paukku (Pohl, Kratochvíl), 54. Paukku (Kratochvíl, Holík), 56. Válek (Kverka), 60. Šlahař (Kverka)

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Salonen, Suhrada, Talafa, Čáp, Pohl, Riedl, Benda – Paukku, Holík, Kratochvíl – Válek, Kverka, Šlahař – S. Boudrias, Süss, Z. Sedlák – Köhler, Gago, Sedláček Trenér: Ján Pardavý

HC Nové Zámky: Tamminen (Grande) – K. Boudrias, Novajovský, Kowalczyk, Luža, Roman, Meszároš, Chantúch, Konrád – Georgis, Guay, Géci – Tvrdoň, Slovák, Lapšanský – Petrík, Linet, Handlovský – Ondrušek, Král Trenér: Erik Čaládi

Vstup do utkání patřil jednoznačně Beranům, kteří se hned v úvodních minutách usadili v obraném pásmu soupeře a ostřelovali jeho branku svými projektily. Mohutnému tlaku však chyběla jediná věc – góly. Obrana slovenského mužstva podpořena výborně chytajícím brankářem Tamminenem nápor domácích odrážela a bez inkasované branky přežila i dvě zlínské přesilovky. V nich se do nejzajímavějších šancí dostali Kverka a Boudrias, nulu svítící na ukazateli skóre však nesmazali. Hosté naopak domácího brankáře Hufa příliš nezaměstnávali, jedinou větší šanci si v samotném závěru vypracoval Lapšanský, domácí gólman však nezaváhal a první třetina tak skončila bez branek.

Po přestávce převaha domácích pokračovala. V 28. minutě si dokonce vypracovali obrovskou příležitost ve vlastním oslabení, pokus Süsse ale Tamminen zlikvidoval. Na druhé straně ale zářil také Daniel Huf, který o minutu později zlikvidoval přečíslení dva na jednoho, do kterého ujeli Guay s Ondruškem. Nové Zámky se oproti první dvacetiminutovce zvedly a pár zajímavých akcí si vytvořily, tlak Beranů ale nepolevoval. I přesto fanoušci ani ve druhé třetině branku neviděli.

O osudu utkání tak nakonec rozhodlo až závěrečné dějství. Berani v něm potrénovali také oslabení, hned v úvodu totiž čelili hned dvojnásobné početní převaze Nových Zámků, i s touto těžkou situací si však poradili na výbornou. Skóre utkání se tak poprvé změnilo až v 51. minutě. Postaral se o to Jesse Paukku, který byl po střele Jana Pohla nejdůraznější v brankovišti a odražený kotouč pohotově dorazil. Berani se tak konečně dočkali a první branka je očividně nakopla. Hned o tři minuty později totiž přišla druhá trefa a v hlavní roli byl opět Jesse Paukku, který podobně jako v předchozím případě využil svůj důraz před bránou a v pádu dokázal dorazit puk vyražený po střele Petra Kratochvíla.

S góly se najednou roztrhl pytel. V 56. minutě ujeli ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho Lukáš Válek s Jaromírem Kverkou a před kotlem zlínských fanoušků vystřihli parádní kombinaci, kterou první jmenovaný zakončoval střelou do poloprázdné klece. V poslední minutě pak dělostřelba vyvrcholila. Opět v tom měl prsty Jaromír Kverka, který nabídl kotouč Jakubu Šlahařovi, který kličkou zasunul kotouč do odkryté branky.