čtvrtek 29. srpna 2024 | Redakce

Ovládli jsme letošní ZUBR Cup! Proti domácímu Přerovu nám k tomu stačil bod

Druhý zápas ve dvou dnech mají za sebou zlínští Berani. Po dominantní výhře nad Novými Zámky se ve čtvrtek vydali do Přerova, kde jim proti domácímu mužstvu k jistotě triumfu na krátkém turnaji stačilo vybojovat pouhý bod. A to se nakonec také povedlo, po vyrovnaném průběhu zápas rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž byli tentokrát úspěšnější Zubři, kteří zvítězili 2:1.

PŘ6 / čtvrtek 29. 8. 2024 / 17:30
HC ZUBR Přerov Přerov - RI OKNA Berani Zlín Zlín
2:1sn
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 55. Dobša (Jáchym), rozh. náj. Březina – 10. Süss (Válek, Kverka)

HC ZUBR Přerov: Němeček (Kořének) – Černý, Pěnčík, Weinhold (A), Cubo, Němec, Krisl (C), Hanák – Zabusovs, Jáchym (A), Březina – Dobša, Pechanec, Číp – Mácha, Šišolák, Chludil – Hradil, Pšurný, Hotěk Trenér: Michal Mikeska

RI OKNA Berani Zlín: Pavelka (Huf) – Suhrada, Salonen (A), Čáp, Zavřel, Riedl, Benda – Šlahař, Kverka, Válek – Paukku, Süss, Boudrias – Sedláček (C), Gago, Sedlák – Pilát, Čechmánek, Heš Trenér: Ján Pardavý

Berani do utkání vstoupili v omlazené sestavě, volno dostali zkušení hráči, jako Holík, Kratochvíl, Köhler, či Urbanec, šanci zaujmout naopak dostali talentovaní dravci Heš, Čechmánek, Pilát a Zavřel. V úvodu zápasu si zajímavé šance vytvářeli domácí, pokusy Šišoláka a Máchy však zlínský brankář Pavelka zneškodnil. A tak jako první udeřili Berani. Opět u toho bylo úderné duo Jaromír Kverka a Lukáš Válek, kteří tentokrát v přesilovce připravili zakončení pro Jana Süsse, jenž se pohotovou střelou nemýlil.

Druhou dvacetiminutovku zahájili Zlíňané rychlým přečíslením dva na jednoho, přerovský gólman Němeček však Šlahařův pokus lapil. Nadějné šance byly k vidění na obou stranách, jak domácí Hradil, tak zlínští Süss s Válkem si ale na skvěle chytajících gólmanech vylámali zuby.

Do závěrečné třetiny tak Berani vstupovali s nejtěsnějším náskokem. Úspěšně jej bránili proti akcím Zabusovse i Březiny, na druhé straně se naopak do další velké příležitosti dostal dnes aktivně hrající Jan Süss. V 55. minutě ale Zubři dostali možnost dlouhé přesilovky pět na tři, kterou nepohrdli. Po Jáchymově přihrávce se prosadil David Dobša a vyrovnal tak na 1:1.

O osudu utkání tak musel rozhodovat až nastavený čas. V pětiminutovém prodloužení nedokázali výsledek zlomit domácí Černý ani zlínský Suhrada, následovaly tak samostatné nájezdy. Ty byly dosud v přípravě silnou zbraní Beranů, v cvičných nájezdech v prvních pěti zápasech ani jednou neprohráli. Tentokrát však měli více štěstí na holích Zubři. O jejich výhře 2:1 rozhodl ve čtvrté sérii David Březina.

Beranům však i bod stačil k tomu, aby letos zkrácený tradiční ZUBR Cup ovládli. V zápasech s Novými Zámky a Přerovem získali celkem 4 body a skóre 5:2.