úterý 03. září 2024 | Redakce

Dukla nám oplatila domácí porážku, v Trenčíně jsme padli 3:5

Poprvé v rámci letošní přípravy jsme nestačili na slovenského soupeře. Na ledě trenčínské Dukly zlínští Berani odehráli divácky atraktivní utkání, v němž domácí dokázali žlutomodrým vrátit porážku z minulého týdne a v osmigólové přestřelce zvítězili 5:3.

5:3
(3:1, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Burzan, 12. Josling (Záborský), 14. Záborský, 42. Stapley (Green), 60. Záborský (Baláž) – 10. Paukku (Holík), 57. Riedl (Šlahař), 60. Köhler

HK Dukla Trenčín: Valent (Borák) – Schmiemann, Hatala, Starosta, Hlaváč, Bokroš, Laurenčík, Bečár, Macejko – Záborský, Baláž, Josling – Burzan, Stapley, Green – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Barto, Matuš, Tomík Trenér: Ernest Bokroš

RI OKNA Berani Zlín: Pavelka (Huf) – Salonen (A), Suhrada, Čáp, Benda, Riedl, Pohl, Zavřel – Paukku, Holík, Kratochvíl – Válek, Kverka, Šlahař – Baudrias, Süss, Sedlák – Köhler, Gago, Sedláček (C) – Čechmánek Trenér: Ján Pardavý

Obě mužstva do utkání vstoupila aktivně a hned zezačátku byla k vidění celá řada zajímavých šancí. Jako první dokázali bezbrankový stav prolomit domácí, kteří se už v osmé minutě radovali poté, co individuální akci šikovně zakončil Kanaďan Luka Burzan.

Berani odpověděli přesně po dvou minutách. Po nahrávce Petra Holíka chirurgicky přesně do horního růžku domácí klece zamířil Jesse Paukku. Jenže ve 12. minutě si Dukla vzala vedení zpět. V hlavní roli byl další z kanadských hokejistů, Sean Josling, který byl nejdůraznější v souboji na brankovišti a odražený kotouč pohotově zametl za záda brankáře Pavelky. Opět utekly rovné dvě minuty a skóre se znovu měnilo. Na 3:1 pro Trenčín zvýšil zkušený veterán Tomáš Záborský.

Ve druhé třetině Berani zvýšili útočnou aktivitu, kýženého snížení se však nedočkali. Nejblíže byl v 38. minutě Jaromír Kverka, na domácího brankáře Valenta si ale nepřišel.

Góly tak znovu padaly až v závěrečné dvacetiminutovce. Ten první však opět lovili ze sítě Zlíňané. A to po další pěkné akci zámořských hráčů v dresu Dukly, Gordie Green našel přesnou přihrávkou Bretta Stapleyho, kterému už stačilo zakončit do odkryté brány. Následovaly šance na obou stranách, neuspěli však Šlahař s Válkem, ani na druhé straně Baláž.

Beranům se podařilo snížit až v 57. minutě, kdy v útočném pásmu vytvořil Jakub Šlahař střeleckou příležitost pro obránce Vojtěcha Riedla a ten se prudkou střelou z nápřahu nemýlil.

Dvoubrankovou ztrátu už ale hosté smazat nedokázali. Naopak v poslední minutě ještě do prázdné klece přidal pátý gól Trenčína Záborský. Finální podobu výsledku pak ještě devět sekund před koncem dal Bedřich Köhler, který snížil na konečných 3:5.

Po skončení základní hrací doby opět následovalo cvičné prodloužení, v němž přes šance na obou stranách branka nepadla. V následných samostatných nájezdech pak byli opět úspěšnější Berani, kteří tuto disciplínu po trefách Jana Süsse a Jesseho Paukku zvítězili 2:1.