čtvrtek 05. září 2024 | Redakce

Generálka Beranům nevyšla, po vyrovnaném utkání podlehli Zvolenu 3:4

Poslední přípravné utkání před novou sezónou Beranům výsledkově nevyšlo. Ve vyrovnaném utkání proti slovenskému Zvolenu po celou dobu dotahovali ztrátu, o gól úspěšnější ale nakonec zůstal soupeř.

PŘ8 / čtvrtek 5. 9. 2024 / 17:30
RI OKNA Berani Zlín Zlín - HKM Zvolen HKM Zvolen
3:4
(0:1, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 30. Sadovikov (Sedláček, Köhler), 39. Sedláček (Sadovikov, Čáp), 53. Sedlák (Holík) – 5. Olson, 21. Hecl (Sheehy), 37. Senčák (Kudrna), 49. Robertson (Kukuča, Bondra)

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Salonen, Suhrada, Čáp, Urbanec, Pohl, Riedl, Benda – Süss, Holík, Kratochvíl – Válek, Kverka, Šlahař (A) – Sedlák, Gago, Paukku – Köhler (A), Sadovikov, Sedláček (C). Trenér: Jan Pardavý.

HKM Zvolen: Kantor (Boľo) – Hain, Frídel, Robertson, Sládok (C), Kobolka, Beňo, Račko – Kudrna (A), Sheehy, Hecl – Kukuča, Olson, Bondra – Marcinek (A), Viedenský, Zuzin – Senčák, Jendek, Gron. Trenér: Martin Štrba.

Berani do generálky nastoupili s Danielem Hufem v zádech a lehce pozměněnou elitní formací, v níž se vedle Holíka s Kratochvílem objevil Jan Süss. Poprvé po návratu z reprezentačního srazu se vrátil také Stanislav Sadovikov, který zaujal své tradiční místo na centru čtvrté formace po boku zkušených lídrů Pavla Sedláčka a Bedřicha Köhlera.

Vstup do utkání vyšel lépe slovenskému celku, který se už v páté minutě ujal vedení. O první branku se postaral Kyle Olson, který ujel zlínské obraně a přesnou střelou z pravého kruhu propálil zlínského brankáře. Berani se tlačili za vyrovnáním, branka Zvolena však v první třetině zůstala zakletá. Ve 14. minutě už zvedal ruce nad hlavu Sedlák, jeho rána však orazítkovala pouze horní tyč, o minutu později pak brankář Kantor vychytal šikovné zakončení matadora Köhlera. Po dvaceti minutách tak odcházeli do kabin šťastnější hosté, kteří vedli 1:0.

A ještě šťastnější byli už po devatenácti sekundách druhého dějství. Tyler Sheehy našel přesnou přihrávkou zpoza branky nikým nehlídaného Marka Hecla, který z ideální střelecké pozice zdvojnásobil náskok Zvolena. Berani ale nepolevili a nadále se tlačili do zajímavých šancí. Ve 28. minutě se do samostatného úniku dostal Kratochvíl, na Kantora si ale nepřišel. V polovině základní hrací doby už se ale domácí dočkali. Z podobné pozice, jako v první třetině Olson, tentokrát pálil Stanislav Sadovikov a i on se radoval ze vstřeleného gólu.

Dynamická hra ve vysokém tempu pokračovala, v 35. minutě opět pálil Hecl, který tentokrát nastřelil tyč. Stejně skončil také o minutu později na druhé straně pokus Lukáše Válka. V 37. minutě se už ale skóre opět měnilo, a to na straně hostů. Dávid Senčák byl důrazný v předbrankovém prostoru a za čáru nakonec dotlačil jak kotouč, tak brankáře Hufa.

Domácí se ale opět velice rychle vrátili do hry a znovu byla v hlavní roli čtvrtá formace. Střelu Stanislava Sadovikova tentokrát těsně před Kantorem tečoval Pavel Sedláček a Berani tak snížili na 2:3.

V závěrečné třetině Berani zaveleli k mohutnému tlaku, Kratochvíl ani Válek však své obrovské šance neproměnili. Naopak, v přesilovce opět odskočili hosté zásluhou tvrdé rány od modré, kterou vyslal Carter Robertson. V 53. minutě dostali možnost početní výhody i domácí a také oni ji využili. Rychlou kombinaci zakončil střelou mezi betony Zdeněk Sedlák. V závěrečných minutách tak bylo zaděláno na velké drama, Beranům se však vyrovnat nepodařilo a v posledním přípravném duelu tak podlehli Zvolenu jednobrankovým rozdílem.