Včera | Adam Čuba

Berani v první utkání sezony neuspěli, Sokolov vítězí 3:1

Zlínští Berani v prvním utkání letošní Maxa ligy neuspěli na ledě Sokolova, s Baníkem padli 1:3. Svěřenci Jána Pardavého vyslali na bránu soupeře 27 střel, gólově se ale prosadil pouze tečující Jesse Paukku, naopak v barvách Sokolova řádil Ondřej Procházka, který zazářil hattrickem. Zlínské hokejisty čeká další utkání hned v sobotu, kdy se poprvé v novém ročníku představí na domácím ledě, kdy vyzvou od 17:30 nováčka druhého nejvyšší soutěže - Chomutov.

2. kolo / středa 18. 9. 2024 / 18:00
HC Baník Sokolov Sokolov - RI OKNA Berani Zlín Zlín
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Procházka (Kofroň), 36. Procházka (Kofroň), 60. Procházka – 29. Paukku (Salonen, Holík). Rozhodčí: Micka, Kosnar – Kokrment, Malý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 536. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Baník Sokolov: Habal (Altrichter) – Pulpán (A), Tureček, M. Rohan, J. Šedivý, Rulík, Klejna, Dorot – Vracovský (A), Šik, V. Tomeček – Kupčo, Kofroň, Procházka – Kopta, Osmík, Kern – T. Rohan (C), M. Adámek, Šlechta.

RI OKNA Berani Zlín: Huf (Pavelka) – Salonen (A), Suhrada, Čáp, Urbanec, Pohl, Riedl, Benda – Paukku, Holík, Kratochvíl – Válek, Kverka, Šlahař – Z. Sedlák, Süss, Gago – Köhler (A), Sadovikov, Sedláček (C) – Heš.

Domácí Sokolov do zápasu vstoupil bleskovým gólem, už po minutě a dvaceti třech vteřinách si na přesný Kofroňův pas najel Ondřej Procházka, který usměrnil kotouč za záda Daniela Hufa. V prvních minutách byl Baník aktivnějším týmem, zlínská hra se výrazně zvedla po skvěle ubráněném oslabení, v tom Berani soupeře prakticky k ničemu nepustili, a navíc sami zahrozili zásluhou Petra Holíka. První formace měla prsty i v první tutovce hostujícího celku, z mezikruží pálil Jesse Paukku, kotouč dokonce propadl za Habala, nicméně až do sítě se nedokutálel. Pořádnou ránu později vyslal obránce Čáp, ve slušné pozici byl po Holíkově pobídce i Jan Pohl. V samém závěru periody zazářil ještě Daniel Huf, který v přečíslení vychytal Šika.

Berani v prostřední části hry výrazně přidali, na Vladislava Habala vyslali hned dvanáct střeleckých pokusů. Zkušený gólman dlouho odolával, ve 29. minutě se ale při přesilovce napřáhl Aleksi Salonen, kotouč ještě tečoval Jesse Paukku a svěřenci Jána Pardavého slavili vyrovnání na 1:1. Sokolov hrozil hlavně při vlastním oslabení, již v tom první unikal na Hufa Kofroň. Ve 36. minutě – opět při přesilovce Beranů – využil chybičky na modré Ondřej Procházka, silový forward zvolil ránu na bližší tyč, a i tentokrát uspěl – 2:1. Sedláček a spol byli vyrovnání blízko, z první slušně pálil Kverka, v posledních vteřinkách těsně minul odkrytou bránu obránce Pohl.

Na startu třetí třetiny si hosté zlínští borci zahráli svou čtvrtou přesilovku, z té se však skórovat nepodařilo. Domácí měli pár velmi slušných šancí, ve skvělé pozici byl velezkušený obránce Půlpán, ze slotu pálil Osmík, několik pokusů z bezprostřední blízkosti zlikvidoval Dan Huf. Berani postupem času zvyšovali tlak, který však přerušilo Kverkovo vyloučení šest minut před koncem. V 57. minutě sáhl Jan Pardavý k odvolání Daniela Hufa, v následné powerplay si slušný tlak vytvořila Holíkova pětka se Salonenem na modré čáře. Kotouč už ale ani přes několik ostrých pokusů v bráně neskončil. Naopak Ondřej Procházka svým hattrickem v čase 59:59 pečetil výhru Sokolova – 3:1.

Ohlasy trenérů

Ján Pardavý (hlavní trenér, RI OKNA Berani Zlín): Ačkoli jsme dělali všechno pro to, abychom zachytili začátek utkání, bohužel jsme jej nezachytili a v prvních minutách jsme udělali čtyři hloupé chyby. Před zápasech jsme si řekli, že musíme být silní ve vlastním pásmu, dobří na rozehrávce, že nesmíme dělat chyby, . Chyby jsme udělali, z toho jsme dostali úvodní gól. Za druhou a třetí třetinu nemám týmu co vyčítat, prostě jsme se snažili, jen jsme neproměnili šance. Velmi mě hněvá ten nakonec vítězný gól na 2:1, který jsme dostali při vlastní přesilovce a bylo to v době, kdy jsme měli my soupeři odskočit. Kluci se snažili až do konce, i v té powerplay to tam létalo. Ale bohužel, odcházíme bez bodu.